fbpx

Wszystko zaczęło się w 1989 roku, kiedy Stefan Dürr jako pierwszy obywatel kraju zachodniego przybył do Związku Sowieckiego w celu odbycia praktyki rolniczej. Dürr, związany rodzinnie z rolnictwem, postawił potem na niemiecko-rosyjską współpracę. Jego dalsza kariera w Rosji to historia ciągłej ekspansji.

Przedsiębiorczy Niemiec od początku pobytu w Rosji ściśle współdział z administracją rosyjską, nie zapominając jednocześnie o kraju rodzinnym. Konsekwencją tego było założenie w latach 90. ub. wieku spółki EkoNiva, która od chwili powstania obsługuje rynki rolnicze obu państw. Od 2015 roku figuruje ona na liście firm strategicznie ważnych dla Federacji Rosyjskiej.

W roku 2000 Dürr założył spółkę z o.o. o nazwie Ekosem w niemieckim miasteczku Walldorf. Firma, która niedługo potem przekształciła się  w spółkę akcyjną, zajmuje się głównie produkcją mleka w Rosji i posiada w tym kraju 599 000 ha użytków rolnych. Natomiast jej lokalizacja w Niemczech gwarantuje dostęp do kapitału i inwestorów z tego kraju. W ubiegłym roku Ekosem zwiększyła obroty o 15%. Zeszłoroczny EBITDA tej firmy wyniesie 180 do 200 milionów euro.

Aleksandra Fedorska


Bądź na bieżąco

Newsletter

Newsletter

Najczęściej Czytane