fbpx

Współzałożyciel Ethernum Vitalik Buterin, przekazał wszystkie kryptowaluty Shiba Inu coin oraz inne "klony" Dogecoin na walkę z COVID-19 w Indiach. Z kolei Elon Musk stwierdził, że Tesla nie będzie akceptować więcej Bitcoina, bo "szkodzi środowisku". Obie akcje spowodowały mocne obniżenie wartości wszystkich krypto na rynku.

Vitalik Buterin zdecydował się o przekazaniu swoich altcoinów o wartości 1,5 miliarda dolarów do kilku organizacji charytatywnych. Najwięcej przelał do funduszu pomocy COVID-19 w Indiach, bo aż 1 miliard dolarów. To, jak wskazują media, obecnie jedna z największych pomocy filantropijnych w historii.

Współtwórca Ethernum przekazał ponad 50 bilionów SHIB (Shiba Inu) na rzecz India COVID-Crypto Relief Fund. Dodatkowo przekazał 500 ETH, co łącznie dało sumę 1,14 mld dolarów. Cała transkacja niestety odbiła się na rynku, a sam SHIB stracił na wartości około 40%.

przesuniecie

Wszystkie "psie waluty" zostały podarowane miliarderowi w celach promocji. Twórcy Shiba Inu (SHIB), Dogelon (ELON) i Akita Inu (AKITA) dokonali tego w celu "spalania" nadpodaży kryptowaluty, aby nie wróciły do obiegu. Developerzy naiwnie bowiem myśleli, że Buterin będzie trzymał je w portfelu, ponieważ nie będą mu one potrzebne. Tymczasem dzięki jego pomocy tysiące ludzi w Indiach mogą otrzymać niezbędne lekarstwa i opiekę medyczną.

27-letni miliarder przekazał 1,2 mld dolarów w Shib, wcześniej 600 000 USD w Etherach i tokenach maker (MKR). Dodatkowo przekazał niemal 441 milionów dolarów w kryptowalucie AKITA do Gitcoin, platformy open-source. Szef Ethernum na tym nie poprzestał, ponieważ sporo milionów trafiło do organizacji GiveWell, Methuselah Foundation (zajmująca się eksperymentami nad przedłużaniem ludzkiego życia), a także do Machine Intelligence Research Institute. Ostatnia organizacja zajmuje się rozwojem sztucznej inteligencji (AI), która będzie bezpieczna dla ludzkości.

Vitalik Buterin oddał swoje Shiba Inu coin. Co z rynkiem?

Aby uspokoić rynek, a tym samym utrzymać cenę kryptowaluty, twórca fundacji Covid Relief Fund, przedsiębiorca Sandeep Nailwal, przekazał w oświadczeniu, że:

Nie zrobimy niczego, co skrzywdzi jakąkolwiek społeczność, zwłaszcza społeczność detaliczną zaangażowaną w SHIB.

covid relief fund twitter

 

Co prawda nie jest to w smak twórcom Shiba Inu coin. Jak sami wspomnieli na stronie oficjalnej:

Pięćdziesiąt procent zostało "spalone" Vitalikowi Buterinowi i byliśmy pierwszym projektem, który wybrał taką strategię. Tak więc każdy musi kupić ją na otwartym rynku, zapewniając sprawiedliwą i kompletną dystrybucję, gdzie developerzy nie posiadają tokenów zespołu, które mogą zrzucić na społeczność.

Twórcy Shiba Inu coin określili się alternatywą dla Dogecoin, który w ubiegłym tygodniu osiągał rekordowe stawki 0,72 USD. Obecnie (w głównej mierze przez Elona Muska), jego wartość oscyluje wokół 40 centów. Tymczasem przez założyciela Tesli i SpaceX inne kryptowaluty również osiągają olbrzymie spadki.

 Elon Musk rezygnuje z Bitcoina? Kryptowaluty lecą w dół

Nie ma wątpliwości, ze twórca Tesli ma ogromny wpływ na rynek kryptowalut. Niestety jego ostatni wpis sprawił, że wszystkie spadły na łeb na szyję. Wszystko dlatego, że stwierdził, że Tesla nie będzie więcej akceptować bitcoinów przy zakupie pojazdów.

Musk, w udostępnionym oświadczeniu przekazał, że:

Tesla jest zaniepokojona gwałtownym wzrostem wykorzystania energii z paliw kopalnych, zwłaszcza węgla, do kopania bitcoina. Kryptowaluty są dobrym pomysłem, który ma obiecującą przyszłość, ale ich użycie może wiązać się ze sporymi kosztami dla środowiska.

tesla bitcoin

Przez zmiany klimatu, Tesla nie będzie już akceptować Bitcoina

Od opublikowania Twitta, Bitcoin stracił około 14% wartości. Musk mimo to zapewnił, że wróci do Bitcoina, kiedy zacznie korzystać z OZE. Firma zamierza "przyglądać się" i "zweryfikować" swoją strategię związaną z kryptowalutami. To dodatkowo wpłynęło na samego Dogecoina, którym ostatnio miliarder się zachwycał. To niestety udowadnia, że należy bardzo ostrożnie podchodzić do tematów wirtualnych walut, ponieważ ich wartość zależy w głównej mierze od kaprysów najbogatszych ludzi na świecie.

 BTC

 


Bądź na bieżąco

Newsletter

Newsletter

Najczęściej Czytane