fbpx
Colors: Cyan Color

Na niemiecki rynek wszedł ostatnio chiński samochód elektryczny MG ZS EV, z 260-kilometrowym zasięgiem, kosztujący 31 990 euro. „Der Spiegel” opublikował relację z podróży testowej tym pojazdem na odcinku Hamburg – Monachium, wynoszącym około 800 km. To jedna z najbardziej uczęszczanych tras w Niemczech.

Abonament daje możliwości użytkowania samochodu przez określony czas. W odróżnieniu od umów leasingowych abonamenty te można zawierać na okres 1–24 miesięcy. Po zapłaceniu abonamentu użytkownikowi pozostają jedynie koszty paliwa. Wszystko inne zawarte jest w opłacie abonamentowej.

Niemiecki tygodnik Focus ocenia, że niska i obecnie trudna do przewidzenia wartość rezydualna samochodów elektrycznych jest pewnym problemem. Im bardziej przyspiesza rozwój technologiczny tych pojazdów, tym trudniej jest ocenić, ile będzie wart zakupiony dziś nowy samochód za parę lat. Szczególnie ważne jest w tym wymiarze ciągłe zwiększanie się przejazdu na jednym ładowaniu baterii. Focus wskazuje tu w szczególności na Teslę, której z każdym nowym modelem udaje się zwiększać zasięg.

Dzięki PKN ORLEN, po raz pierwszy w historii, globalna prezentacja bolidu Formuły 1 przed nadchodzącym sezonem miała miejsce w Polsce. W wydarzeniu, zorganizowanym na największej scenie w Europie, Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi i Robert Kubica zaprezentowali nowy model C41.

Bądź na bieżąco

Newsletter

Newsletter

Najczęściej Czytane