fbpx
Colors: Blue Color

Jak informują autorzy najnowszego tygodnika Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE), ceny mieszkań szybko rosną na terenie całej Unii Europejskiej. Jednak ich wzrost jest najbardziej dynamiczny w Europie Środkowo-Wschodniej. Eksperci PIE przewidują, że jeśli opisywana sytuacja się nie zmieni, to konsumenci we wspomnianej części Europy realnie zbiednieją. 

Od 25 lat Trójmiasto może poszczycić się organizacją największych w Polsce i drugich największych w Europie targów taboru szynowego i rozwiązań wykorzystywanych w kolejnictwie - TRAKO. Na początku wydarzenie odbywało się co roku w Gdyni, jednak od 2001 pałeczkę przejął Gdańsk, gdzie wystawa przyjęła charakter biannualny. Na swoje ekspozycje zaprasza między innymi Agencja Rozwoju Przemysłu. 

Obecna kondycja branży lotniczej jest pokłosiem zeszłorocznego przestoju. Według danych, w 2020 roku liczba klientów spadła o 75%, co przełożyło się na znaczny spadek emisji gazów cieplarnianych. Jednak oczekuje się, że w do 2023 roku lotnictwo powróci do sytuacji z 2019 roku pod względem ilości pasażerów. Czy można spodziewać się wzrostu emisji gazów? Jak sprawić, by latanie było bardziej ekologiczne?

Bądź na bieżąco

Newsletter

Newsletter

Artykuły tego autora

Najczęściej Czytane