fbpx

Od 2021 roku planowanie, budowa, eksploatacja, utrzymanie, finansowanie i zarządzanie autostradami w Niemczech (blisko 13 000 km) podlega państwowej firmie Autobahn GmbH.

Jak podaje gazeta Handelsblatt, firma Autobahn GmbH zalega firmom budowlanym 650 milionów euro. Mowa jest o 20 000 faktur, których nie uregulowano od początku bieżącego roku. Łączna suma zadłużenia Autobahn GmbH u podwykonawców może wynosić nawet 1,2 miliardy euro - pisze Handelsblatt.

Rzecznik prasowy firmy tłumaczy, że na początku roku wdrożono nowe oprogramowanie w księgowości, toteż system potrzebuje czasu, aby uwzględnić zaległe faktury. Bieżące remonty autostrad w Niemczech są przeprowadzane i kontynuowane bez zmian.

W Dolnej Saksonii zdecydowano się na zastosowanie w tej sprawie specjalnego procederu. Jak podaje regionalna rozgłośnia radiowa NDR 1, rząd federalny przekazał landowemu ministerstwu transportu 18 milionów euro. Ma to ułatwić utrzymywanie autostrad w tym kraju związkowym. Rozgłośnia podaje, że podobne umowy zostały również zawarte z innymi landami, w których Autobahn GmbH zalega z płatnościami.

Aleksandra Fedorska


Bądź na bieżąco

Newsletter

Newsletter

Najczęściej Czytane