Polska

Polscy studenci z szansą na globalny sukces!

Studenci z Poznania we wrześniu będą reprezentować Polskę w Dolinie Krzemowej prezentując swoje innowacyjne rozwiązanie, które ma szanse osiągnąć globalny sukces i odmienić życie milionów ludzi na całym świecie.

Około 63 proc. wód podziemnych jest zanieczyszczonych wszelkiego rodzaju farmaceutykami, które pojawiają się tam z powodu nieodpowiedniej utylizacji leków. Szacuje się, że stężenie medykamentów w wodzie do 2030 roku może wzrosnąć nawet o 2/3.

To wszystko sprawia, że pijąc herbatę, kawę, czy też gotując obiad narażamy się na szkodliwe działanie niebezpiecznych substancji pochodzących m.in. z antybiotyków, czy też środków przeciwbólowych. To też jest pierwszy krok ku uodpornieniu się na antybiotyki, co niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje.

Poznańscy studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego działający w organizacji Enactus wpadli na pomysł opracowania innowacyjnego filtra WaterFilter, który ma za zadanie oczyszczać wodę z farmaceutyków, a tym samym poprawiać jej jakość.

Po wygranej ogólnopolskiej edycji poznaniacy we wrześniu będą reprezentować Polskę na ogólnoświatowym konkursie, który odbędzie się w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej. Konkurs jest nie lada przedsięwzięciem, bowiem brać udział w nim będzie 37 krajów, 850 jurorów oraz ponad 70 tysięcy uczestników.

Polscy studenci stoją przed olbrzymią szansą zaistnienia na arenie międzynarodowej.  Żeby tego dokonać, niezbędna jest pomoc. Trzydniowy konkurs w sercu Doliny Krzemowej w Stanach generuje olbrzymie koszty, na które studenci nie mogą sobie pozwolić.

Dlatego na portalu zrzutka.pl powstała możliwość wsparcia zespołu i przyczynienia się do sukcesu Polaków w Kalifornii. Więcej informacji o projekcie znajduje się  na stronie: https://zrzutka.pl/4xszgb

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker