Lotnictwo

Ruch lotniczy w Polsce ostro w dół, w Łodzi w mocno w górę

Jak wynika z comiesięcznego raportu Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP), ruch lotniczy w Polsce zmniejszył się w marcu tego roku o 51%. Dwucyfrowy spadek dotyczył wszystkich polskich lotnisk, prócz Łodzi, gdzie zanotowano blisko 50% wzrost.

Średnia miesięczna dzienna liczba operacji na polskich lotniskach wyniosła w marcu 617 lotów. W marcu 2020 było to 1134 operacje, a w 2019 aż 2052. Ruch lotniczy na wszystkich polskich lotniskach w marcu był o 51% r/r mniejszy – wynika z raportu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W tym czasie PLL LOT zanotował spadek o 79%.

Najsilniejszy spadek zaliczył Modlin (-65%), lotnisko w Krakowie (-65%), Bydgoszczy (-62%), Lublinie (-59%) i Poznaniu (-55%). Mniejsze spadki zanotowano w Gdańsku (-49%), Warszawie (-49%), Zielonej Górze (-48%), Katowicach (-46%), Wrocławiu (-42%), Rzeszowie (-40%). Najmniejsze spadki zanotowano lotnisko w Olsztynie (-36%) i Szczecinie (-27%). Co ciekawe jest jedno lotnisko, które zanotowało wzrost. Ruch lotniczy w Łodzi wzrósł o 45% r/r.

lotniska

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Radosław Ditrich

Świat postrzegam przez pryzmat liczb. Kocham przeglądać wykresy, tabele i mapy. Lubię także pobiegać i podróżować komunikacją publiczną.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker