Lotnictwo

Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Transport lotniczy przeznaczony jest do importu i eksportu ładunków w możliwie najkrótszym czasie. Jest to jeden z najbardziej popularnych rodzajów przewozu towarów na duże odległości. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na fracht lotniczy?

Na czym polega transport lotniczy?

Transport lotniczy stosowany jest do przewozu ładunków na duże odległości. Ten rodzaj przewozu można podzielić ze względu na sposób organizacji. Pierwszym z nich jest konsolidacja, czyli transport wielu różnych przesyłek umieszczonych w jednym samolocie. Jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie pod kątem finansowym.

Transport można również zlecać na indywidualnych warunkach (back-to-back, direct service). W tym przypadku towary podróżują w luku bagażowym samolotu odbywającego lot liniowy. Największą zaletą tego rodzaju transportu jest możliwość dobrania lotu bezpośredniego do miejsca docelowego. Do wyboru są również loty czarterowe, w których cały samolot wynajmowany jest to transportu konkretnych ładunków. Wówczas należy opłacić przelot w obie strony.

Zobacz także: Grupa Raben: Czechy coraz ważniejszym partnerem handlowym dla Polski

Czarter jest najdroższym rodzajem transportu, z którego korzystają głównie duże przedsiębiorstwa. Kolejne kategorie frachtu lotniczego dotyczą rodzaju ładunku. Wyróżnia się ładunek zwykły do przewozu towarów nieobjętych restrykcjami np. odzież czy elektronika. Innym rodzajem transportu jest tzw. ładunek specjalny, który uwzględnia towary objęte restrykcjami np. baterie litowo-jonowe, powerbanki czy dzieła sztuki. Przewóz musi być realizowany pod ścisłym nadzorem. 

Dlaczego warto zdecydować się na fracht lotniczy?

Przewóz ładunków transportem lotniczym wyróżnia się wysokim stopniem bezpieczeństwa, dzięki małemu ryzyku utraty lub uszkodzenia towarów – wypadki samolotowe zdarzają się niezwykle rzadko. Jedną z cech charakterystycznych transportu lotniczego jest szybkość przewozu. Cargo lotnicze jest najbardziej efektywnym i najszybszym rodzajem transportu w przewozach międzykontynentalnych. Przesyłki lotnicze docierają do miejsca przeznaczenia w bardzo krótkim czasie – samoloty pokonują kilka tysięcy kilometrów nawet w kilkanaście godzin. 

Transport lotniczy towarów z firmą logistyczną

W zdecydowanej większości transport lotniczy zleca się doświadczonej firmie logistycznej. Jednym z czołowych przedsiębiorstw logistycznych jest Grupa Raben, która kompleksowo dba o organizację i planowanie transportu. Usługi obejmują między innymi rezerwację przelotów w liniach lotniczych, doradztwo w zakresie opakowań, zgłaszanie przesyłek w urzędzie celnym oraz kontrolę statusu przesyłek.

Grupa Raben, dzięki własnej infrastrukturze i sieci zaufanych partnerów, realizuje dostawy w niemal wszystkich krajach świata. Zapewnia kompleksową usługę door-to-door, dostawy w trybach ekspresowym, standardowym i ekonomicznym, przewozy w temperaturze kontrolowanej, transport towarów niebezpiecznych oraz ponadgabarytowych. To tylko wybrane usługi oferowane przez firmę logistyczną. Dzięki szerokiej ofercie i zaangażowaniu logistyków w procesy transportowe przedsiębiorcy mogą w pełni poświęcić się rozwojowi swojego biznesu.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker