Polska

Największa fabryka baterii samochodowych na świecie będzie działać w Polsce

W przyszłym roku w podwrocławskich Kobierzycach koreański koncern LG Chem ma zakończyć rozbudowę fabryki zajmującej się produkcją baterii do aut elektrycznych. Po zakończeniu inwestycji będzie to największy tego typu zakład na świecie.

LG Chem zauważa, że rynek aut elektrycznych rośnie o 40 proc. rocznie w związku z czym zdecydowano się na rozbudowę istniejącego zakładu. Pod koniec przyszłego roku fabryka ma osiągnąć moce produkcyjne na poziomie 70 GWh. Obecnie jest to 20 GWh, a mimo to jest to największa fabryka w grupie LG Chem.

Prezes LG Chem Wrocław zauważa, że gigafactory Tesli w Nevadzie ma zdolności na poziomie 35 GWh. Oznacza to, że zakład w Polsce będzie dwa razy większy bezapelacyjnie stając się największym zakładem produkującym baterie do aut elektrycznych na świecie.

LG Chem do końca przyszłego roku zamierza zainwestować w Kobierzycach 3 mld dolarów, a perspektywie pięciu lat zatrudniać 6 tys. pracowników.   

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowcyh analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker