Polska

109 sklepów w 92 dni – sieć Dino rozwija się coraz szybciej

Dino poinformowało, że w tym roku powstały łącznie 343 nowe sklepy. Rok temu powstało jedynie 255 sklepów. Rozwój sieci stale przyspiesza.

Dino — liczba sklepów w 2021 roku przekroczyła 1800

Liczba sklepów Dino wyniosła na koniec 2021 roku aż 1815 poinformowała w komunikacie Grupa Dino. Powierzchnia sprzedaży sklepów Dino wyniosła 710,4 tys. mkw. wobec 573,5 tys. mkw. rok temu.

W ciągu ostatniego roku powstały łącznie 343 nowe sklepy. Jeszcze niedawno grupa informowała, że w ciągu pierwszych trzech kwartałów były to 234 nowe markety. Oznacza to, że w ciągu ostatnich 92 dni powstało aż 109 nowych placówek. Tempo rozwoju przekroczyło więc 1 sklep dziennie. W ciągu ostatnich 3 miesięcy średnio co 20 godzin otwierano nowy sklep. Jeszcze w 2010 roku sieć liczyła jedynie 111 placówek. Oznacza to wzrost aż o 1635% w ciągu 11 lat. Jest to zdecydowanie imponujący wynik.

Wzrost sprzedaży w sklepach Dino

Po trzech pierwszych kwartałach przychody ze sprzedaży wyniosły łącznie 9,5 mld zł. To o 29% więcej niż w analogicznym okresie w 2020 roku. Jest to zasługa nie tylko wzrostu liczby nowych sklepów, ale także większej sprzedaży w już istniejących. Urosła ona o 9,9%.

W III kwartale odwiedzali oni nasze sklepy blisko 100 mln razy, o 30% częściej niż przed rokiem – mówi Izabela Biadała, Członek Zarządu „DINO POLSKA” S.A.

Liczba pracowników sieci Dino przekroczyło już 30 tys., a nakłady inwestycyjne po 3 kwartałach przekroczyły 1 mld zł.

Zobacz też: Sieć Dino się rozpędza! Nowy sklep powstaje co 26 godzin

Sieć błyskawicznie goni lidera rynku — Biedronkę. Choć brakuje mu do niej jeszcze ponad 1200 sklepów, to tempem tej gonitwy zadziwia. Sieć jest obecnie na poziomie Biedronki z 2010 roku. Tylko że wtedy otwierało się 200 nowych Biedronek rocznie. Daleko więc do tegorocznego wyniku 343 nowych placówek.

Tak duże tempo rozwoju sprawiło, że spółka jest już warta 35 mld zł. Dzięki temu, jej właściciel, tajemniczy Tomasz Biernacki, jest obecnie najbogatszym Polakiem. W ciągu roku wzbogacił się on o 5 miliardów złotych i awansował na pierwsze miejsce listy najbogatszych Polaków. Pokonał Zygmunta Solorza i Michała Sołowowa. Posiada on 51% akcji Dino, co oznacza, że jego majątek wynosi obecnie blisko 18 mld zł. W przeciwieństwie do pozostałych miliarderów, o właścicielu Dino wiadomo niewiele. Przedsiębiorca bardzo dba o swoją prywatność oraz nie występuje publicznie.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Radosław Ditrich

Świat postrzegam przez pryzmat liczb. Kocham przeglądać wykresy, tabele i mapy. Lubię także pobiegać i podróżować komunikacją publiczną.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker