Polska

10 nowych stacji Grupy ORLEN na Słowacji

Grupa ORLEN otworzyła 10 nowych stacji paliw na Słowacji i z 36 obiektami znalazła się wśród 5 największych sieci na tym rynku. Nowe stacje samoobsługowe zostały uruchomione między innymi w Bratysławie i Koszycach.

ORLEN na Słowacji

Po uruchomieniu kolejnych planowanych obiektów koncern będzie dysponować ponad 90 stacjami i wejdzie do grona 3 największych sieci w tym kraju.

Zobacz także: Polska niezależność gazowa coraz bliżej! PGNiG z nowymi złożami

Łącznie na rynkach zagranicznych Grupa ORLEN posiada blisko 1100 stacji. Zgodnie z założeniami strategii ORLEN2030 koncern zamierza zwiększyć udział stacji zagranicznych w sieci z 37% do 45%.

Zobacz także: Strategia środowiskowa Orlen: w planach stacje tankowania wodoru w kolejnych polskich miastach

Nowe, samoobsługowe stacje pod marką ORLEN powstały w ramach rebrandingu 10 stacji z pakietu 25 przejętych przez Grupę ORLEN od lokalnej sieci. Proces rebrandingu wszystkich stacji z tego pakietu planowany jest do końca 2022 roku. Nowe stacje oferują paliwa EFECTA i są w pełni zautomatyzowane. Łącznie na rynku słowackim Grupa ORLEN prowadzi 14 stacji w formacie samoobsługowym, uzupełniających ofertę 22 obiektów prowadzących sprzedaż pozapaliwową.

Grupa ORLEN działa na rynku słowackim od 2019 r., kiedy to spółka otworzyła w tym kraju swoją pierwszą stację paliw. Do końca 2022 roku sieć będzie liczyła 50 obiektów, natomiast w ramach realizacji środków zaradczych po połączeniu z Grupą LOTOS, Grupa ORLEN przejmie od MOL 41 dodatkowych stacji. Obecnie Grupa ORLEN posiada również ok. 15% udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji.

Ukraińcy założyli w Polsce już ponad 10 tys. firm!

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker