Polska

Fundacja ORLEN przekaże 2,3 mln zł Centrum Zdrowia Dziecka

Fundacja ORLEN przekaże Instytutowi „Pomnik − Centrum Zdrowia Dziecka” darowiznę w wysokości ponad 2,3 mln zł, w ramach której szpital otrzyma karetkę oraz dwa specjalistyczne samochody przystosowane do transportu preparatów żywieniowych. Środki pozwolą również na przebudowę wjazdu dla karetek i modernizację gabinetów zabiegowych w Izbie Przyjęć.

Centrum Zdrowia Dziecka może liczyć na materialne, jak i niematerialne wsparcie od Fundacji ORLEN

W tym roku koncern wraz z Fundacją ORLEN wesprze Centrum Zdrowia Dziecka (IPCZD) darowizną ponad 2,3 mln zł. Dzięki tej kwocie placówka będzie mogła przeprowadzić modernizację wjazdu dla karetek, dwóch gabinetów zabiegowych w Izbie Przyjęć, a także otrzyma nową karetkę i dwa kolejne samochody do transportu preparatów żywieniowych. Zakup pojazdów do przewozu preparatów jest szczególnie ważny, ponieważ placówka zapewnia możliwość specjalistycznego leczenia prowadzonego w warunkach domowych u ponad 500 dzieci na terenie całego kraju.

Zobacz także: Centrum Zdrowia Dziecka z nowym Onkobusem

W ubiegłym roku Fundacja ORLEN sfinansowała zakup nowoczesnego „Onkobusu”, którym dowożone są dzieci na radioterapię. Dzięki jej wsparciu w Instytucie powstał też ośrodek jednodniowej hospitalizacji, w którym prowadzona jest specjalistyczna diagnostyka pacjentów ze schorzeniami układu pokarmowego. Zaangażowanie Fundacji pozwoliło również na zakup samochodu transplantacyjnego oraz samochodu do transportu  preparatów żywieniowych. Instytut może liczyć na pozamaterialne wsparcie koncernu. W tym roku po raz kolejny wolontariusze ORLEN uporządkowali tereny zielone, odnowili plac zabaw wokół szpitala, a także przeprowadzili drobne prace remontowe.

Dr n. med. Marek Migdał, Dyrektor Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” podziękował w imieniu Instytutu zarówno PKN ORLEN, jak i  Fundacji ORLEN za wieloletnie wsparcie.

Zobacz także: Pomoc humanitarna z ORLEN Paczka

Przekazane na rzecz szpitala środki przekroczyły już ponad 4 mln zł

Współpraca między Centrum Zdrowia Dziecka a koncernem trwa już od 2018 roku, a przekazane na rzecz szpitala środki przekroczyły ponad 4 mln zł.

Jak podkreślił prezes koncernu Daniel Obajtek, ORLEN od lat wspiera Centrum Zdrowia Dziecka i konsekwentnie zwiększa swoje zaangażowanie dla placówki, która jest jednym z najważniejszych ośrodków niosących pomoc małym pacjentom z całego kraju. ORLEN chce, aby personel medyczny Centrum Zdrowia Dziecka mógł pracować z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu, a pacjenci byli leczeni w coraz lepszych warunkach.

Ruszyła kolejna edycja programu „ORLEN dla Strażaków”. Strażacy otrzymają 3 mln zł!

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker