Polska

Poznański Kongres Gospodarczy – inicjatywa warta odwiedzenia

Poznański Kongres Gospodarczy jest miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń, które zmieniają obraz gospodarczy Polski

Poznański Kongres Gospodarczy to miejsce wymiany myśli i idei, spotkań, networkingu i powstawania nowych pomysłów. Zeszłoroczna edycja zakończyła się wielkim sukcesem. Już pod koniec tegorocznego września odbędzie się kolejna.

Poznański Kongres Gospodarczy — druga edycja

PKG jest konferencją gospodarczą zrzeszającą przedstawicieli sektora prywatnego oraz publicznego. Zaproszeni prelegenci są specjalistami z takich dziedzin jak oczywiście ekonomia, ale także sport, kultura, a także polityka. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28-29 września. Co bardzo istotne, udział w Kongresie jest bezpłatny! Wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja Online, której można dokonać tutaj.

Na PKG 2023 pojawi się także panel dot. logistyki, który organizuje Obserwator Logistyczny, na który szczególnie zapraszamy.

Tegoroczna edycja oferuje panele o tematyce:

  • Polska liderem Europy? Perspektywy, możliwości, wyzwania i przeszkody w budowie pozycji na światowej arenie geopolitycznej
  • Logistyka krajowa i międzynarodowa – jak konkurować na światowym rynku cargo
  • Dekoncentracja administracji publicznej – czyli jak kształtować polskie życie publiczne, aby zapewnić równomierny rozwój kraju
  • AR, AI, 3D VR i R&D – jak wykorzystać najnowsze technologie dla rozwoju polskiej gospodarki
  • Zrównoważony rozwój i zielone technologie – jak rozważnie poprowadzić klimatyczną (r)ewolucję
  • Podbój kosmosu w polskim wydaniu – jakie sukcesy i perspektywy ma rodzimy przemysł kosmiczny

W ciągu dwóch dni wydarzenia odbędzie się łącznie kilkadziesiąt paneli, a udział w nich weźmie blisko 150 panelistów. Według organizatorów i ich wstępnych szacunków na tegorocznym Kongresie ma pojawić się aż około 1500 uczestników.

Zobacz także: Deweloper rozbuduje park P3 Poznań. Obiekt będzie kolosalny!

Co przyświeca Kongresowi? Jak twierdzą sami organizatorzy:

Poznań i Wielkopolska od zawsze stanowiły centrum polskiej myśli o gospodarce i samorządności, uznając zasadę gospodarności jako niezbędnego elementu istnienia społeczeństwa czy struktur administracyjnych. Nawiązując do tego dziedzictwa, wybraliśmy Poznań jako doskonałe miejsce do stworzenia wydarzenia będącego regionalną przestrzenią debaty o społeczeństwie, gospodarce i przedsiębiorczości. Tak narodziła się koncepcja organizacji Poznańskiego Kongresu Gospodarczego, którego celem jest uczciwa rozmowa o tym, co czeka Wielkopolskę, Polskę i świat w kolejnych latach. Z jakimi wyzwaniami gospodarczymi, finansowymi, ekonomicznymi i społecznymi przyjdzie nam się zmierzyć?

Zeszłoroczna edycja Poznańskiego Kongresu Gospodarczego

Poznański Kongres Gospodarczy odbywający się w zeszłym roku okazał się wielkim sukcesem, dlatego w tym roku postanowiono zwiększyć rozmiary imprezy. Wtedy udział w wydarzeniu wzięło 900 uczestników, odbyło się 26 paneli, a wystąpiło 121 panelistów. Według przeprowadzonej sądy przez Instytut Poznański, aż 90% uczestników deklaruje swoją obecność na tegorocznej edycji.

Zeszłoroczna edycja Kongresu przerosła nasze oczekiwania. Spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wielu środowisk, dzięki czemu na PKG mogliśmy poznać wiele różnorodnych poglądów, koncepcji czy idei. Jestem pewien, że kolejna odsłona Kongresu 2023 stanie się jeszcze bardziej spektakularną areną pluralistycznej debaty o Polsce i świecie — Jan Zujewicz, inicjator Poznańskiego Kongresu Gospodarczego

Zobacz także: GUS – najlepszy ośrodek statystyczny w Europie

Organizatorem Poznańskiego Kongresu Gospodarczego jest Instytut Poznański. Lokalny think tank zajmujący się sprawami miejskimi, samorządowymi, społecznymi i międzynarodowymi. Pomysłodawcom przyświeca ambitny cel, aby doświadczenia gospodarcze wypracowane w ich regionie stały się przykładem dla całej Polski.

Kongres ma być miejscem dyskusji, prezentacji osiągnięć oraz wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń. A także okazją do refleksji nad tym, co czeka nas w świecie uwarunkowanym efektami zerwanych łańcuchów dostaw, niepewności wynikającej ze skutków inwazji Rosji na Ukrainie, następstw pandemii COVID-19 czy zmian klimatycznych.

Na stronie Kongresu czytamy:

Wielkopolska ma za zadanie mówić głośno o tym, jak mierzyć się z nową rzeczywistością. Nasza, kultywowana od pokoleń, regionalna tożsamość jest odpowiedzią na potrzebę odpowiedzialności nie tylko za rozwój gospodarki, ale i siebie, rodziny i państwa.

Gospodarcza współpraca Polski i Ukrainy będzie postępować, ale nie ma co liczyć na cuda

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Dawid Błaszkiewicz

Politolog, historyk oraz dziennikarz ekonomiczny. Członek Polskiej Sieci Ekonomii oraz Prezes Stowarzyszenia Racja. Głównym obszarem zainteresowań jest makroekonomia oraz historia gospodarcza.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker