GospodarkaPolska

ORLEN i Robert Kubica kontynuują współpracę

Robert Kubica w sezonie 2024 ponownie wystartuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata WEC. Polak zasiądzie za kierownicą samochodu włoskiego zespołu AF Corse, który jest partnerem Ferrari. Połączy starty w WEC z występami w European Le Mans Series. Ponadto Kubica przez kolejne trzy lata będzie kontynuować współpracę z ORLENEM jako jeden z głównych ambasadorów marki koncernu.

Współpraca atrakcyjna dla obydwu stron

Robert Kubica jest kluczowym ambasadorem marki ORLEN. Regularnie uczestniczy w kampaniach marketingowych mających na celu działania promocyjne w obszarze detalicznym spółki. W ostatnich latach promował ORLEN Paczkę, paliwa VERVA oraz program lojalnościowy VITAY. Współpraca ta przyniosła koncernowi wiele korzyści. Według badania pracowni ARC Rynek i Opinia aż 55 proc. Polaków pozytywnie postrzega zaangażowanie ORLENU w sponsorowanie kierowcy. Z kolei niemal co piąty badany wskazuje, że dzięki analizowanej współpracy chętniej korzysta ze stacji paliw koncernu.

Zobacz także: ORLEN pozostał sponsorem drużyny piłkarskiej Wisła Płock

Robert Kubica nie tylko cieszy się wielką sympatią Polaków, ale gwarantuje również zagraniczną ekspozycję marki koncernu i wzmacnia jej rozpoznawalność na świecie. Łączna szacowana wartość zwrotu mediowego i pozamediowego, którą ORLEN osiągnie dzięki współpracy z kierowcą na polskim i zagranicznych rynkach wyniesie w samym roku 2023 ok. 68,5 mln zł.

Robert Kubica w rywalizacji w klasie Hypercar

W ciągu pięciu lat współpracy z ORLENEM Kubica odnosił sukcesy w prestiżowych seriach wyścigowych. W tym czasie wrócił do ścigania się w Formule 1, najpierw w zespole Williamsa, a następnie w Alfa Romeo Racing Team ORLEN. W 2021 roku w barwach belgijskiego zespołu ORLEN Team WRT triumfował w European Le Mans Series w kategorii LMP2. Rok później, z kolegami z włoskiej Premy stanął na drugim stopniu podium legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Zobacz także: PKN ORLEN został strategicznym partnerem reprezentacji Polski w koszykówce!

Sukces ten powtórzył w tym roku, a znakomity sezon zwieńczył mistrzowskim tytułem w Długodystansowych Mistrzostwach Świata WEC – ponownie w barwach belgijskiego zespołu ORLEN Team WRT. Aktualnie Robert Kubica wraz z ekipą AF Corse Kubica zamierza rywalizować w klasie Hypercar – najwyższej kategorii Długodystansowych Mistrzostw Świata. W 2024 roku zobaczymy go także ponownie w European Le Mans Series w barwach ORLEN Team AO by TF.

ORLEN wspiera i korzysta na współpracy

Jak zaznaczył Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN, sponsoring sportu to jeden z filarów strategii budowania silnej i globalnie rozpoznawalnej marki. Od kilku lat koncern stawia na kluczowy projekt związany z obecnością w Formule 1, dzięki czemu Grupa ORLEN dociera do setek milionów kibiców na całym świecie. Spółka konsekwentnie wpiera też najlepszego polskiego kierowcę wyścigowego, jedynego polskiego zawodnika w historii F1 – Roberta Kubicę.

Zobacz także: PKN ORLEN rozpoczyna współpracę z Scuderia AlphaTauri z Formuły 1

Ponadto Prezes Zarządu ORLEN podkreślił, że koncern podjął decyzję o przedłużeniu umowy sponsoringowej z Robertem Kubicą o kolejne trzy lata. Grupa ORLEN wesprze go w walce o kolejne trofea najbardziej prestiżowych serii wyścigowych. Jednocześnie ORLEN dalej będzie efektywnie wykorzystywać tę współpracę na polu marketingowym i komunikacyjnym.

Grupa ORLEN buduje polski sport, a sport efektywnie wspiera biznes Grupy ORLEN

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker