Polska

ORLEN pozostał sponsorem drużyny piłkarskiej Wisła Płock

ORLEN kontynuuje strategiczną współpracę z drużyną piłkarską Wisła Płock. Koncern utrzyma finansowanie klubu na niezmienionym poziomie i będzie sponsorem „Nafciarzy” przynajmniej do 30 czerwca 2024 roku. Ponadto, aby wesprzeć rozwój płockiej piłki nożnej, spółka prawie dwukrotnie zwiększy swoje zaangażowanie w rozwój dzieci i młodzieży.

Nadzieja dla zawodników i klubu Wisła Płock

ORLEN jest sponsorem piłkarskiej drużyny Wisła Płock od sezonu 2016/2017. Spółkę i klub łączy silna lokalna więź, której korzenie sięgają jeszcze lat 60. XX wieku. Teraz największa polska firma przedłuża współpracę z klubem w obliczu nowej sytuacji, w jakiej się znalazł po spadku z Ekstraklasy do I Ligi.

W nowym sezonie logotyp ORLENU będzie eksponowany koszulkach i spodenkach zarówno pierwszego, jak i drugiego zespołu. Należy zaznaczyć, że już we wrześniu prestiżowy mecz płocczan z Polonią Warszawa zostanie rozegrany na nowym ORLEN Stadionie, który pomieści aż ponad 15 tys. widzów.

Zobacz także: Grupa ORLEN buduje polski sport, a sport efektywnie wspiera biznes Grupy ORLEN

ORLEN, który jest największym sponsorem polskiego sportu, odpowiada na potrzeby lokalnych społeczności – szczególnie w miastach, w których zlokalizowane są zakłady produkcyjne Grupy. W Płocku konsekwentnie wspiera lokalną młodzież, trenującą w Klubie Stoczniowiec czy Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Wisła Płock. W ciągu kolejnych dwóch lat koncern będzie również rozwijać szkolenie dzieci w Stowarzyszeniu Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, na które składa się czternaście drużyn i blisko 500 dzieci z roczników 2005-2018. Na mocy nowej umowy, logotyp ORLEN znajdzie się na koszulkach młodych piłkarzy i piłkarek.

Jak zaznacza Piotr Sadczuk, Prezes Zarządu Wisła Płock S.A., drużyna niezmiernie cieszy się, że tak ważna firma pozostanie sponsorem strategicznym Wisły Płock. Nie da się ukryć, że klub znalazł się w trudnym momencie. Tym bardziej Wisła Płock docenia fakt, że ORLEN gra dalej z ich drużyną. Piotr Sadczuk zaznaczył, że klub zrobi wszystko, aby nie zawieść zaufania, którym został obdarzony, a nieprzerwana passa siedmiu lat ciągłego wsparcia lokalnego klubu piłkarskiego będzie trwać jeszcze przez wiele sezonów. Wisła Płock i ORLEN zrobią wspólnie jeszcze więcej dla lokalnego sportu i mieszkańców Płocka.

Zobacz także: PKN ORLEN rozpoczyna współpracę z Scuderia AlphaTauri z Formuły 1

Największy mecenas sportu

Jak zaznaczył Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN S.A., ORLEN to multienergetyczna firma, największa w tej części Europy. Do końca dekady koncern przeznaczy na realizację strategicznych projektów ok. 320 mld zł. Budowana jest silna, globalna marka, ale jednocześnie ORLEN nie traci z oczu Polski lokalnej. Spółka bardzo dużą wagę przykłada do społecznej odpowiedzialności biznesu. Koncern wspiera ponad 70 klubów sportowych w całym kraju, dzięki czemu buduje partnerskie relacje i efektywnie wspiera społeczności lokalne.

Jak podkreśla Prezes Zarządu ORLEN S.A., opisane wsparcie ma szczególny wymiar w Płocku, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W tym roku w formie sponsoringu i darowizn na lokalne inicjatywy przeznaczone zostanie 17 mln zł. Wsparcie piłkarskiej Wisły od lat jest jednym z kluczowych projektów koncernu. ORLEN jest z klubem na dobre i na złe. Mimo trudniejszego okresu – ORLEN utrzyma stały poziom finansowania, a dodatkowo rozszerzy zaangażowanie we wsparcie dzieci i młodzieży. W ten sposób zostaną położone fundamenty pod przyszłość klubu.

PKN ORLEN został strategicznym partnerem reprezentacji Polski w koszykówce!

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker