Drogi I mosty

W Polsce buduje się coraz więcej dróg z betonu

W tym roku w Polsce ma zostać oddane do użytku ponad 180 km dróg wybudowanych w technologii betonowej, która staje się w naszym kraju coraz popularniejsza.

Pierwszą w tym roku oddaną do użytkowania inwestycją drogową była 13-kilometrowa obwodnica Suwałk, która powstała właśnie w technologii betonowej – podaje Rynek Infrastruktury.

Z informacji opublikowanych przez RI wynika, że następny w kolejności jest ciąg drogi S17 między Warszawą a Lublinem, który w sumie ma liczyć 86 km i ma być sukcesywnie oddawany od czerwca do końca tego roku.

Z betonu będzie również zrobiona autostrada A1. Pierwsze trzy odcinki wybudowane w nowej technologii zostaną otwarte już w tym roku. Będą się one ciągnąć na odcinku 36,6 km od Blachowni do Pyrzowic. Ponadto z betonu będą zrobione również dwa odcinki (w sumie 21,5 km) trasy S8, które połączą Radziejowice z Paszkowem.

Drogi o nawierzchni betonowej stają się coraz popularniejsze w krajach Europy. Głównie ze względu na fakt, iż nawierzchnia betonowa jest uważana za trwalszą i tańszą w utrzymaniu, mimo że jej koszty budowy są na ogół nieco wyższe.

Polecane artykuły

Back to top button