Drogi I mosty

W Polsce buduje się coraz więcej dróg z betonu

W tym roku w Polsce ma zostać oddane do użytku ponad 180 km dróg wybudowanych w technologii betonowej, która staje się w naszym kraju coraz popularniejsza.

Pierwszą w tym roku oddaną do użytkowania inwestycją drogową była 13-kilometrowa obwodnica Suwałk, która powstała właśnie w technologii betonowej – podaje Rynek Infrastruktury.

Z informacji opublikowanych przez RI wynika, że następny w kolejności jest ciąg drogi S17 między Warszawą a Lublinem, który w sumie ma liczyć 86 km i ma być sukcesywnie oddawany od czerwca do końca tego roku.

Z betonu będzie również zrobiona autostrada A1. Pierwsze trzy odcinki wybudowane w nowej technologii zostaną otwarte już w tym roku. Będą się one ciągnąć na odcinku 36,6 km od Blachowni do Pyrzowic. Ponadto z betonu będą zrobione również dwa odcinki (w sumie 21,5 km) trasy S8, które połączą Radziejowice z Paszkowem.

Drogi o nawierzchni betonowej stają się coraz popularniejsze w krajach Europy. Głównie ze względu na fakt, iż nawierzchnia betonowa jest uważana za trwalszą i tańszą w utrzymaniu, mimo że jej koszty budowy są na ogół nieco wyższe.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker