Polska

Centrum Nowe Czyżyny: galeria handlowa w Krakowie przyjazna klientom i… środowisku

Nie ma wątpliwości, że galerie handlowe mocno przyczyniły się do zmiany wizerunku polskich miast, często wyznaczając ich nowe centra kulturalne, rozrywkowe i oczywiście zakupowe. Dokładnie tak było z galerią Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, która była jednym z pierwszych tego typu obiektów w stolicy Małopolski. Galeria wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród krakowian i mieszkańców okolicznych miejscowości, na co wpływ ma przede wszystkim duży wybór sklepów czołowych marek, jak CCC, Big Star, Rossman, Carrefour czy RTV Euro AGD. Centrum Nowe Czyżyny przekonuje do siebie także kilkoma szczególnie cenionymi przez klientów cechami, które wyróżniają tę galerię handlową w Krakowie na tle podobnych obiektów. Zapraszamy po szczegóły.

Początki galerii Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie

Ta krakowska galeria handlowa powstała w 2002 roku, a więc w czasach, kiedy podobne obiekty nadal były nowością w naszym kraju i budziły ogromne zainteresowanie ze strony odwiedzających. W 2015 roku Centrum zmieniło właściciela, a dwa lata później ruszyła wielka modernizacja. To okres najszybszego rozwoju obiektu, którego powierzchnia obecnie wynosi już około 31 tysięcy metrów kwadratowych – jest to zatem jeden z największych obiektów handlowych w województwie małopolskim.

Zobacz także: Zniesienie zakazu handlu w niedziele cieszy się sporym poparciem

Prace modernizacyjne objęły między innymi daleko idące odświeżenie strefy gastronomicznej, która teraz zapewnia klientom bardzo wysoki komfort i szeroki wybór dań spełniających różne gusta. Dodatkowo właściciel zdecydował się na wymianę posadzki w pasażu handlowym. Klienci zmęczeni robieniem zakupów mogą odpocząć w wygodnej strefie relaksu. Dla dzieci przygotowano efektowne place zabaw, które docenią nie tylko najmłodsi, ale też ich rodzice. Na zewnątrz obiektu znalazło się miejsce na strefę wypoczynkową.

Ambicją właściciela jest to, aby Centrum Nowe Czyżyny było ulubioną galerią handlową w Krakowie dla rodzin. W obiekcie regularnie organizowane są wydarzenia dla dzieci w każdym wieku, w których chętnie biorą udział także ich rodzice. Warto tutaj wspomnieć o bardzo prozaicznych, ale jednocześnie niezwykle potrzebnych udogodnieniach, jak duży, całkowicie bezpłatny parking mieszczący aż 850 samochodów. To znacznie ułatwia wybranie się do galerii na rodzinne zakupy – nawet, jeśli mamy kilkoro bardzo żywych dzieci.

Bogata oferta najpopularniejszych marek

Siłą każdego centrum handlowego są mieszczące się w nim sklepy. Klienci odwiedzający Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie zdecydowanie nie powinni narzekać na ograniczony wybór. W galerii znajdziemy sklepy takich marek, jak chociażby:

 • Carrefour
 • Leroy Merlin
 • Jysk
 • Apart
 • CCC
 • Douglas
 • Greenpoint
 • 50 style
 • Pepco
 • Pierre Cardin
 • RTV Euro AGD
 • Rossman
 • Vision Express
 • Orsay
 • Big Star
 • Ziaja

Zobacz także: Monitoring konstrukcji jest kluczowy dla bezpieczeństwa budynku

Są to tylko wybrane sklepy, które należą do najchętniej odwiedzanych przez klientów galerii Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, a jednocześnie promują najpopularniejsze marki w naszym kraju. Widać wyraźnie, że w Centrum można zrobić zakupy wszelkiego typu – od spożywczych, przez odzieżowe, aż po wyposażenie domu czy materiały do remontu mieszkania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla kupujących, którzy zyskują łatwy dostęp do oferty swoich ulubionych marek w jednym miejscu.

Na klientów, którzy chcą odpocząć w trakcie robienia zakupów i zjeść coś pysznego, w strefie gastronomicznej czeka między innymi jedna z krakowskich restauracji popularnej sieci KFC.

Łącznie w Centrum Nowe Czyżyny działa około 80 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, co powinno zaspokoić potrzeby każdego klienta, bez względu na to, czy chce skompletować nową garderobę, przyjemnie spędzić czas z rodziną czy kupić prezenty dla najbliższych.

Galeria w stylu eco

Ekologia jest bardzo ważnym trendem, który wyznacza także kierunek rozwoju Centrum Nowe Czyżyny. Ta krakowska galeria handlowa od dawna promuje i stosuje rozwiązania, które pozwalają realnie ograniczyć negatywny wpływ funkcjonowania tak dużego obiektu na środowisko naturalne. Jest to kluczowy element polityki zrównoważonego rozwoju, na jaką konsekwentnie stawia właściciel centrum.

Zobacz także: Galerie handlowe w Polsce mocno straciły przed świętami

W czym to się przejawia? Między innymi funkcjonowanie całego obiektu zostało podporządkowane ograniczeniu zużycia energii elektrycznej i wody, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa klientom oraz pracownikom galerii. Potwierdzeniem proekologicznej postawy właściciela jest przyznanie Centrum prestiżowego certyfikatu BREEAM In-Use. Otrzymują go te obiekty, które stosują przyjazne dla użytkowników rozwiązania i spełniają najwyższe wymogi efektywności energetycznej

Galeria handlowa Centrum Nowe Czyżyny mieści się w Krakowie przy ulicy Medweckiego 2, bardzo blisko ścisłego, zabytkowego centrum miasta. Można się tu łatwo dostać własnym samochodem, rowerem czy środkami komunikacji publicznej.

Nowa siedziba PKO BP. Bank wynajmie wieżowiec SKYSAWA

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker