Drogi I mosty

Przy rozbudowie A2 będzie uwzględnione powstanie CPK

Nowy wiceminister infrastruktury Rafał Weber poinformował wczoraj w Sejmie, że podczas rozbudowy autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią, będzie przewidziane miejsce pod węzeł w okolicach Baranowa.

Węzeł ma powstać z myślą o Centralnym Porcie Komunikacyjnym przy okazji zapowiadanego poszerzenia autostrady na odcinku 88 km. Na fragmencie między Łodzią a Pruszkowem ma zostać pobudowany trzeci pas, a między Pruszkowem a Konotopą czwarty.

Dotychczasowe pomiary wskazują na to, że rozbudowa jest konieczna, gdyż między Konotopą a Pruszkowem przejeżdża nawet 75 tys. aut na dobę. Gdyby ruch rozłożyć po równo na 24 godziny, to okazałoby się, że na wspomnianym odcinku przejeżdża auto średnio co sekundę. Ruch jednak w ciągu dnia nie rozkłada się równomiernie co sprawia, że rozbudowa jest konieczna.

Wiceminister wspomniał dziś, że malejąca przepustowość oraz budowa CPK były głównymi powodami podjęcia decyzji o poszerzeniu autostrady.

Jak już wcześniej pisaliśmy, dodatkowe pasy mają powstać od wewnętrznej strony, gdzie przy projektowaniu pozostawiono rezerwę na poszerzenie jezdni. Warto również dodać, że obiekty inżynierskie jak wiadukty, mosty i przejścia dla zwierząt nie będą wymagały przebudowy.  

Przeczytaj również >>>>
Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker