Polska

PKN ORLEN został Sponsorem Generalnym Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023

Nowym Sponsorem Generalnym Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 został PKN ORLEN. W ramach wielopłaszczyznowej współpracy marka ORLEN będzie eksponowana na numerach startowych zawodników i koszulkach wolontariuszy, na telebimach i bandach LED wszystkich aren sportowych wydarzenia, w cyfrowej kampanii realizowanej na lotnisku Balice i w licznych działaniach outdoorowych.

PKN ORLEN został Sponsorem Generalnym Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023

Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Ceremonia Otwarcia odbędzie się 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Krakowie. Wydarzenie będzie największą imprezą sportową 2023 roku w całej Europie. Do rywalizacji przystąpi ponad 7 tys. sportowców z 48 krajów. Zmagania odbędą się w 12 polskich miastach, między innymi w Krakowie, Wrocławiu, Chorzowie i Zakopanem. Wokół 26 aren zostaną uruchomione specjalne ORLEN Strefy Kibica, w tym także główna w samym centrum Krakowa. W każdej z nich przygotowane będzie dla kibiców wiele atrakcji. W programie igrzysk znalazło się 29 dyscyplin. Dwadzieścia z nich ma rangę kwalifikacji olimpijskich. Podczas dwóch tygodni Igrzysk, zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować o 102 przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024. W trzynastu dyscyplinach stawką będą dodatkowo medale mistrzostw Europy.

Zobacz także: PKN ORLEN rozpoczyna współpracę z Scuderia AlphaTauri z Formuły 1

Niespełna trzy miesiące przed rozpoczęciem imprezy Sponsorem Generalnym Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 został PKN ORLEN. Jak poinformował Marcin Nowak, Prezes Komitetu Organizacyjnego, Komitet Organizacyjny bardzo cieszy się, że firma ORLEN została Sponsorem Generalnym Igrzysk. Z takim partnerem są oni w stanie zorganizować wydarzenie na najwyższym poziomie. To naturalne i oczywiste połączenie, by największy sponsor polskiego sportu stał się partnerem największej imprezy sportowej w historii Polski. Ta współpraca musi zakończyć się sukcesem.

W ramach wielopłaszczyznowej współpracy marka ORLEN będzie eksponowana na numerach startowych zawodników i koszulkach wolontariuszy, na telebimach i bandach LED wszystkich aren sportowych wydarzenia, w cyfrowej kampanii realizowanej na lotnisku Balice i w licznych działaniach outdoorowych. PKN ORLEN zaznaczy obecność w projektach specjalnych takich jak sztafeta ognia pokoju czy inicjatywach zaplanowanych w strefach kibica, także objętych sponsoringiem tytularnym. Flota samochodowa Igrzysk Europejskich będzie korzystać ze stacji paliw koncernu, a część z pojazdów zasili pierwsza mobilna stacja tankowania wodoru, którą PKN ORLEN uruchomił niedawno w Krakowie.

Zobacz także: Współpraca PKN ORLEN z PZPN została przedłużona

Koncern będzie dalej, konsekwentnie wzmacniać markę ORLEN

Jak zaznaczył Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Od kilku lat konsekwentnie Grupa ORLEN buduje multienergetyczny koncern, który plasuje się wśród 150 największych firm na świecie. Produkty koncernu są dostępne w blisko 100 krajach. Grupa ORLEN potrzebuje silnej i rozpoznawalnej marki, którą buduje między innymi poprzez zaangażowanie w projekty sponsoringowe. W poprzednim roku zapewniły one koncernowi rekordowe 1,4 mld zł ekwiwalentu reklamowego. Jako Sponsor Generalny Grupa ORLEN dołącza do grona partnerów Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023. Koncern wesprze organizację największego multidyscyplinarnego wydarzenia sportowego w historii Polski, którego przebieg będzie transmitowany w ponad 50 krajach. Dzięki temu koncern będzie dalej wzmacniać markę ORLEN, a także promować wizerunek Polski za granicą.

W Płocku powstaje ORLEN Stadion zdolny pomieścić ponad 15 tys. kibiców

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker