Nieruchomości

Kolejny drapacz chmur w Warszawie? Wiele wskazuje na to, że czeka nas spowolnienie gospodarcze

Pojawił się kolejny projekt wieżowca na warszawskiej Woli.

Kilka dni po pojawieniu się wizualizacji 200-metrowej wieży na warszawskiej Woli, pojawił się kolejny projekt w bardzo bliskiej odległości. Tyma razem wieżowiec ma być znacznie niższy, bo wysokość budynku ma wynieść 104 metry, jednak dodając obudowę instalacji obiekt osiągnie 134 metry. Autorem projektu jest Grupa 5 Architekci, a wieża ma powstać na działce, na której znajduje się budynek firmy Kolmex.

Wieżowiec ma mieć charakter biurowy, a powierzchnia całkowita ma wynieść 34 tys. mkw. Z tego 26 tys. będzie przeznaczone do najmu. Ciekawym jest fakt, że istnieje wyraźne podobieństwo niebotyku do wieżowca Wola Tower, którego wizualizacje były opublikowane kilka dni wcześniej. Lokalizacja jest również bardzo podobna.

Nagromadzenie inwestycji w drapacze chmur często zwiastuje spowolnienie gospodarcze. Mówi też o tym tzw. skyscraper index na podstawie, którego wynika, że mnogość planowanych inwestycji w wieżowce wynika z bardzo dobrej koniunktury, która na ogół się kończy, gdy budynki są w końcowej fazie realizacji. Czy tak będzie tym razem? Patrząc na sytuację na rynku, wiele na to wskazuje.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker