Drogi I mosty

Do końca roku ma zostać oddana prawie cała trasa S17

Jeszcze przed wakacjami ma zostać oddany do użytkowania kolejny odcinek drogi S17 między Warszawą a Lublinem, która znacznie ułatwi komunikację między dwoma miastami, a do końca roku ma zostać ukończona znaczna część trasy.

Obecnie budowa S17 jest podzielona na dwa duże odcinki. Pierwszy z nich połączy dotychczasową S17 biegnącą od strony Lublina z granicą województwa lubelskiego z mazowieckim. Budowa tegoż odcinka, którego długość wynosi 33 km została podzielona na dwie części. Krótszy, 13 kilometrowy fragment, zostanie udostępniony kierowcom jeszcze w czerwcu i połączy węzły Kurów Zachód i Skrudki. Dłuższy, 20 kilometrowy do użytku zostanie oddany z końcem sierpnia.

Wraz z końcem czerwca mają zostać oddane dwa fragment drugiego dużego odcinka. Będą one przebiegać od granicy województw do Gończyc i dalej do istniejącej już obwodnicy Garwolina. Cały odcinek to dodatkowe 25 km.

Z kolei do końca roku możliwy będzie przejazd na 13 kilometrowym odcinku od Garwolina do obwodnicy Kołbieli. W tym samym czasie ma zostać udostępniony kierowcom 15 kilometrowy fragment od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska.

W sumie do końca roku ma zostać oddane 86 km drogi S17, która jak pisaliśmy ma zostać wybudowana w technologii betonowej.

Pozostałe fragmenty jak 9 kilometrowa obwodnica Kołbieli ma zostać ukończona w drugim kwartale 2020 roku. Z kolei węzeł Lubelska o długości 3,5 km planowo będzie udostępniony pod koniec przyszłego roku. Natomiast 2,5 kilometrowy węzeł Zakręt, który ma być wielopoziomowym skrzyżowaniem ze wschodnią obwodnicą Warszawy za zostać ukończony w drugim kwartale 2021 roku, czyli za dwa lata.

Całkowity koszt budowy realizowanych odcinków, które pozwolą połączyć Lublin z Warszawą to 4 mld złotych.

Warto również dodać, że tydzień temu została podpisana umowa na dokumentację dla 120 kilometrowego odcinka S17 od miejscowości Piaski do granicy z Ukrainą w Hrebennym. Ten odcinek ma być realizowany w latach 2021-2025,  a koszt jego budowy wyniesie około 3,4 mld złotych.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker