Lotnictwo

LOT rozpoczął rejsy z Wilna do Londynu

Dziś po raz pierwszy Embraer 190 Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował z Wilna do portu London-City. Stolica Litwy jest po Warszawie i Budapeszcie trzecim europejskim miastem, które w tym roku polski przewoźnik połączył z położonym w sercu Londynu lotniskiem. 

Od 1 maja 2019 r. LOT oferuje na trasie między Wilnem i London-City 12 rejsów w tygodniu. Będą obsługiwane według następującego rozkładu połączeń: codziennie (oprócz niedziel) samoloty wystartują do London-City o godz.  6:30 i wylądują o godz. 7:30 czasu lokalnego. Popołudniowa częstotliwość z Wilna została zaplanowana na godz. 16:55 z przylotem o  godz. 17:55 (poza sobotami). Rejsy z Londynu zaplanowane są na godz. 9:35 czasu lokalnego z lądowaniem w Wilnie o godz. 14:35 oraz o godz. 18:40 z lądowaniem o godz. 23:40.

London-City (LCY) to lotnisko optymalne dla pasażerów, którzy chcą dostać się w najszybszy i najwygodniejszy sposób do centrum stolicy Wielkiej Brytanii. Port znajduje się w dzielnicy Royal Docks, czyli najbliżej biznesowego centrum Londynu – niespełna 10 km od City i Canary Wharf.

„Wilno jest już trzecim europejskim miastem, które LOT połączył z lotniskiem London-City w tym roku. Jesteśmy pewni, że tak jak w przypadku Warszawy i Budapesztu, pasażerowie z Litwy docenią naszą ofertę ze względu na bliską odległość tego portu od centrum biznesowego stolicy Wielkie Brytanii. Obserwujemy bardzo duży potencjał rejsów do Londynu z regionu – rocznie między Litwą, a stolicą Wielkiej Brytanii podróżuje prawie milion pasażerów. Wschodni Londyn jest miejscem, w którym mieszka wielu Litwinów. Jesteśmy przekonani, że uruchomienie tych rejsów powinno cieszyć się sporym zainteresowaniem pasażerów podróżujących zarówno z Litwy, jak i Wielkiej Brytanii oraz pozytywnie wpłynąć na relacje biznesowe mieszkańców obu krajów” – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

LOT konsekwentnie rozwija siatkę połączeń na Litwie. Oprócz dostępnych w systemach rezerwacyjnych rejsów ze stolicy Litwy do London-City – przewoźnik oferuje pięć razy dziennie połączenia miedzy Wilnem i Warszawą. Pozwalają one na dogodne podróże przez Lotnisko Chopina w wielu kierunkach. Ponadto, sześć razy w tygodniu LOT realizuje rejsy z Warszawy do Kowna i do Połągi (w sezonie letnim).

Ze względu na krótki pas startowy i stromy kąt podejścia do lądowania na lotnisku London-City, tylko kilka rodzajów samolotów jest certyfikowanych do wykonywania operacji z tego portu. Specjalnie do realizacji tych połączeń LOT zdecydował się na leasing od firmy NAC czterech nowych Embraerów 190. Samoloty przyleciały bezpośrednio z fabryki producenta w Brazylii w drugiej połowie grudnia 2018 r. Na pokładzie nowoczesnych maszyn znajduje się 106 wygodnych foteli w układzie siedzeń 2×2.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker