Finanse

Bardzo dobry tydzień telekomów na GPW

Miniony tydzień na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych był szczególnie udany dla spółek telekomunikacyjnych takich jak Play czy Orange Polska.

Play od wtorku do piątku zwiększyło wartość swoich akcji z 26,06 zł do 31,76 zł, co oznacza aprecjacje o blisko 22 proc. w zaledwie 4 dni. Globalna wartość spółki wzrosła więc z 6,61 mld złotych do 8,06 mld złotych. Piątkowe notowania Play zamknęło wzrostem o 2,45 proc.

Z kolei Orange zaledwie w czwartek i piątek zwiększyło cenę jednego udziału z 5,085 zł do 6,3350 zł, co daje wzrost  o ponad 24 proc. w zaledwie dwa dni. Daje to w sumie wzrost wartości całego przedsiębiorstwa z 6,67 mld do 8,13 mld złotych. W piątek Orange Polska było liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. Akcje operatora rosły o 7,74 proc.

Należy również odnotować osiągnięcie przez Cyfrowy Polsat historycznego maksimum Cyfrowy Polsat, który jest właścicielem sieci Plus osiągnął w czwartek najwyższą wycenę w swojej historii. Spółka była wówczas warta 18,4 mld złotych.

Wzrosty sprzed kilku dni są efektem podwyżki abonamentów. Zarówno Orange jak i Play zdecydowały się podnieść opłaty dla swoich klientów o 5 zł. To spowodowało, że inwestorzy inaczej zaczęli postrzegać spółki telekomunikacyjne jako dobre miejsca na alokacje kapitału. Zauważyli to również analitycy giełdowi, który przewidują wzrost cen akcji spółek telekomunikacyjnych, które zostały już odpowiednio zdyskontowane i obecnie spodziewane są dalsze wzrosty.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker