Nieruchomości

W Warszawie trwa budowa najwyższego budynku w UE [ZDJĘCIA]

Słowacki deweloper HB Reavis pochwalił się na swoim Facebooku postępem prac na budowie kompleksu Varso, w skład którego wejdzie najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej – Varso Tower.

Kompleks składa się z trzech wież. Dwie mniejsze o nazwach Varso 1 i Varso 2 mają odpowiednio 81 i 90 metrów wysokości. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 75 tys. metrów kwadratowych. Oba budynki maja być gotowe na wiosnę przyszłego roku. Ulokować mają się w nich m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego oraz czterogwiazdkowy Hotel NYX.

Najwyższy budynek – Varso Tower – ma mieć 230 metrów wysokości do dachu, na którym znajdzie się iglica o wysokości 80 metrów, co pozwoli Varso stać się najwyższym budynkiem w UE. Na najwyższych piętrach budynku mają znaleźć się bar i restauracja oraz taras widokowy. W sumie wieża dostarczy dodatkowe 70,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Warto dodać, że budynek do dachu będzie tylko o 7 metrów niższy niż Pałac Kultury i Nauki z iglicą, która sięga 237 metrów powyżej gruntu.

Obecnie wieżowiec ma około 125 metrów wysokości i przekroczył połowę wysokości jaką osiągnie do dachu. Budowa ma zakończyć się w przyszłym roku.  

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju. Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker