Nieruchomości

W Warszawie trwa budowa najwyższego budynku w UE [ZDJĘCIA]

Słowacki deweloper HB Reavis pochwalił się na swoim Facebooku postępem prac na budowie kompleksu Varso, w skład którego wejdzie najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej – Varso Tower.

Kompleks składa się z trzech wież. Dwie mniejsze o nazwach Varso 1 i Varso 2 mają odpowiednio 81 i 90 metrów wysokości. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 75 tys. metrów kwadratowych. Oba budynki maja być gotowe na wiosnę przyszłego roku. Ulokować mają się w nich m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego oraz czterogwiazdkowy Hotel NYX.

Najwyższy budynek – Varso Tower – ma mieć 230 metrów wysokości do dachu, na którym znajdzie się iglica o wysokości 80 metrów, co pozwoli Varso stać się najwyższym budynkiem w UE. Na najwyższych piętrach budynku mają znaleźć się bar i restauracja oraz taras widokowy. W sumie wieża dostarczy dodatkowe 70,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Warto dodać, że budynek do dachu będzie tylko o 7 metrów niższy niż Pałac Kultury i Nauki z iglicą, która sięga 237 metrów powyżej gruntu.

Obecnie wieżowiec ma około 125 metrów wysokości i przekroczył połowę wysokości jaką osiągnie do dachu. Budowa ma zakończyć się w przyszłym roku.  

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju. Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

 

Polecane artykuły

Back to top button