Motoryzacja

DHL wydał 100 mln euro na projekt elektryka. Projekt okazał się nieopłacalny

Deutsche Post będąca większościowym udziałowcem firmy kurierskiej DHL ogłosiła, że zakończy prace nad projektem elektrycznego vana dostawczego mającego służyć do dystrybucji paczek i listów.

Powstający przy współpracy z Fordem StreetScooter okazał się kompletnie nietrafioną inwestycją. Przedsięwzięcie było nieopłacalne. Dyrektor finansowy Deutsche Post DHL Group, Melanie Kreis ujawniła, że projekt pochłonął 100 mln euro.

Bloomberg podawał, że pierwotnie DP próbowała sprzedać cały projekt, jednak nie znaleźli się chętni na zakup. Uznano w związku z tym, że spróbuje się wprowadzić StreetScootera na rynek. Niestety popyt okazał się znikomy i podjęto decyzję o rezygnacji z projektu. Na zakup zdecydowała się niewielka grupa detalistów, operatorów flot oraz banki.

MotoOG

Prócz strat wynikających z nakładów inwestycyjnych Deutsche Post będzie musiała jeszcze zapłacić odszkodowania swoim podwykonawcom.

Zaniechanie projektu oznacza, że DP i DHL zdecydowały się odstąpić od elektromobilności. W wyniku tej decyzji licząca ponad 11 tys. pojazdów flota DHL w dalej będzie składać się z ekologicznych wersji Diesli oraz aut z instalacją LPG i CNG.  Elektryki będą stanowić tylko ułamek parku maszynowego i będą one poruszać się w najbardziej restrykcyjnych zielonych strefach.  

Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker