Motoryzacja

Do stołecznej policji trafiły jeszcze mocniejsze radiowozy

W mijający długi weekend na drogi wyjechały nowe nabytki stołecznej grupy SPEED. Są to oznakowane Skody Superb z napędem 4×4 i doładowanym silnikiem benzynowym.

Obostrzenia i zamknięcie granic skłoniły wielu Polaków do pozostania w kraju, gdzie spędzą wakacje. Z tego powodu drogówka ma jeszcze trudniejsze zadanie. Warszawska grupa SPEED odebrała właśnie Skody Superb, które mają doładowany silnik benzynowy generujący 272 konie mechaniczne. Dzięki temu sprint do setki trwa 5,7 sekundy, a auto rozpędza się do 250 km/h.

W sumie do Warszawy trafiło osiem radiowozów. Zasilane są dwulitrowym benzynowcem, który jest mocniejszy niż ten montowany w BMW serii 3, które już od kilkunastu miesięcy jeżdżą po polskich drogach.

Jak podaje Auto Świat to kolejne radiowozy, które zasiliły w ostanim czasie flotę stołecznej komendy. Od początku 2019 roku do eksploatacji trafiły 163 nowe pojazdy. Sam Wydział Ruchu Drogowego pozyskał aż 19 specjalistycznie wyposażonych samochodów i motocykli, którymi wyjeżdżają na służbę policjanci grupy SPEED. Są to m.in. motocykl BMW RT o mocy 125 KM, Skoda Superb o mocy 272 KM i BMW o mocy 184 KM oraz nieoznakowane BMW serii 3 o mocy 252 KM.

{loadmoduleid 155}

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker