Drogi I mosty

Do 2030 roku Polska ma mieć ponad 6 tys. km ekspresówek i ponad 2 tys. km autostrad

Do 2030 roku Polska ma mieć 6138 km dróg ekspresowych i 2095 km autostrad. Tak przynajmniej wynika ze słów ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.  

Minister podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu uczestniczył w rozmowie o infrastrukturze, gdzie zapowiedział, że w ciągu dekady Polska ma przekroczyć poziom 8 000 kilometrów dróg szybkiego ruchu.

„Pojedziemy na całej długości autostradą A1, ona już jest w budowie, prace postępują bardzo szybko. Droga ekspresowa S1 – do granicy ze Słowacją. Droga S7 od portów do, mam nadzieję, Chyżnego – być może z Rabki do Chyżnego droga główna przyspieszona, ale na pewno dwujezdniowa” – zapowiedział minister.

Do 2030 roku ma zostać w całości zrealizowana droga S19, czyli Via Carpatia, która obecnie jest w budowie. Via Baltica ma zostać zrealizowana w ciągu dwóch lat. Za dekadę ma być zakończona budowa drogi S6 wzdłuż wybrzeża oraz ma zostać ukończony warszawski ring na który składać się będzie droga S50 i autostrada A50 będące istotnymi częściami CPK.

Ukończona ma zostać także droga S11 łącząca Koszalin z Górnym Śląskiem, a także S10. Do końca ma zostać dociągnięta autostrada A2, czyli do granicy z Białorusią. W pełni mają zostać zrealizowane także drogi S3 i S12.

Pytany o koszty działań minister odpowiedział,  że będą one „obfite”, jednocześnie nie podając konkretnych kwot.  

{loadmoduleid 155}

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker