Uncategorized

NYT: Donald Trump w ciągu 10 z ostatnich 15 lat nie płacił podatków federalnych

Dziennik New York Times poinformował, że Donald Trump w ciągu 10 z ostatnich 15 lat nie płacił podatków federalnych od dochodów. Ponadto w latach 2016 i 2017 wpłacił do budżetu po 750 dolarów.

Prezydent nazwał doniesienie NYT totalnym fake newsem. Gazeta powołuje się jednak na dane z zeznań podatkowych Trumpa, które są niejawne. Trump pomimo tego, że pełni funkcję publiczną odmawia publikacji swoich zeznań podatkowych. Zdaniem dziennika wynika z nich, że przez 15 lat do roku 2018 amerykański prezydent uzyskał 434,9 mln dolarów przychodu.

Nie zapłaciła jednak zbyt wiele podatków poprzez pomniejszanie przychodów wysokimi kosztami działalności, które często generowały straty.

Prawnik Trumpa uważa wręcz przeciwnie, że prezydent przez lata swojej działalności zapłacił miliony dolarów do budżetu w formie podatków.

Rewelacje NYT pojawiły się na krótko przed wtorkową debatą prezydencką, w której Trump zmierzy się z Joe Bidenem. Doniesienie te mogą dać poważne argumenty kontrkandydatowi urzędującego prezydenta.

Jeśli doniesienia okażą się prawdą, na co wiele wskazuje, to potwierdzą się tezy mówiące o tym, że w USA podatki płacą najbiedniejsi i klasa średnia. Od dłuższego czasu podaje się, że American Dream stał się mitem i obecnie USA są rządami quasi oligarchicznym, gdzie wąska grupa uprzywilejowanych osób żyje kosztem reszty społeczeństwa. Nauczycielka, pielęgniarka, czy też stolarz płacą większe podatki niż jeden z najbogatszych ludzi na świecie.

{loadmoduleid 155}

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker