Finanse

Kurs Bitcoina załamał się po rekordowych szczytach

Bitcoin względem szczytów z piątku (8.01) stracił ok. 20% wartości. Chcąc być poprawnym, należy użyć raczej słowa „ceny”, ponieważ wartości BTC nie sposób wyznaczyć w sposób obiektywny, ani nawet quasi-obiektywny.

Przez ostatnie tygodnie przez sieć przewinęła masa zapytań „jak zainwestować w bitcoina?” Silne wzrosty przyciągają niedzielnych spekulantów, jak światło lampy wabi ćmy. Potrafię zrozumieć entuzjastów bitcoina, którzy od lat go kupowali, bo wierzą w jego przyszłość znają temat itp. – oni jak na razie są na plusie. Natomiast to, co się stało dziś, jest zimnym prysznicem dla spóźnionych łowców okazji, entuzjastów szybkiej „wolności finansowej” i innych pustych marketingowych haseł.

Na rynkach często spekulacja odbywa się przez dźwignię finansową: otwieramy pozycję i zarabiamy kilkukrotnie więcej na wzrostach i analogicznie – tracimy więcej na spadkach. Jeśli ktoś zainwestował w bitcoina pod koniec minionego tygodnia, stosując niedużą jak na rynki spekulacyjne dźwignię 1:5, to dziś obudził się z wyzerowanym depozytem.

dr Wojciech Świder

Autor prowadzi również własnego bloga na FB, który dostępny jest pod tym linkiem

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker