Polska

Kraków chce do posypywania chodników zamiast soli wykorzystać fusy po kawie

Kraków zamiast soli chce posypywać chodniki fusami z kawy, które są bardziej ekologiczne i przyjaźniejsze dla otoczenia niż sól.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie chce pójść drogą Lwowa i do utrzymania ścieżek i chodników użyć fusów po kawie. Jeszcze wcześniej takie rozwiązanie zostało wykorzystane w Skandynawii.

Fusy mają właściwości ścierne i są znacznie przyjaźniejsze dla otoczenie niż sól. Ponadto nie działają negatywnie na psie łapy. Z tego powodu Kraków postanowił poprosić kawiarnie o przyłączenie się do akcji.

– Zainspirowani przez lwowian podejmiemy się eksperymentalnie użycia fusów z kawy do zimowego utrzymania ścieżek i alejek w jednym z naszych parków w Kraków PL. Prosimy wszystkie krakowskie kawiarnie, jeśli mają ochotę wziąć udział w tym eksperymencie o kontakt z nami- mail lub przez Messengera – poinformowała na swoim facebookowym profilu Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Pomysł wydaje się ciekawy, jednak należy mieć na uwadze, że może się nie udać. Wszak większość gastronomii ciągle jest zamknięta, więc nie produkuje fusów.

fot. Profil FB Zarządu Zieleni Miejskiej

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker