Polska

Najwyższa ścieżka widokowa w Polsce szansą na rozwój regionu

Na Dolnym Śląsku powstaje „ścieżka w chmurach”, która swoim rozmiarem i wysokością przebija podobny obiekt w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa ma aż 70 metrów wysokości i wraz ze ścieżkami dydaktycznymi będzie miała długość 3 km. Najwyższa ścieżka widokowa w Polsce będzie umiejscowiona na trasie turystycznej w Świeradowie-Zdroju. Wartość inwestycji to 40 mln złotych. Wkrótce planowane jest otwarcie dla wszystkich zwiedzających.

Pandemia w Polsce spowodowała zapaść branży turystycznej

Pandemia w Polsce spowodowała zapaść branży turystycznej. Przez liczne restrykcje i zamknięcia hoteli, wielu Polaków musiało szukać odpoczynku na własną rękę. Ma to także przełożenie w liczbach. Jak wynika z danych przedstawionych przez GUS:

Według szacunkowych danych w styczniu 2021 r. z noclegów skorzystało 213,1 tys. turystów, w tym 24,9 turystów zagranicznych (mniej o 94,3% r/r) i 188,3 krajowych (mniej o 89,9% r/r)

Zobacz także: Bon Turystyczny dla emerytów i rencistów. Planowo od września

Najwyższa ścieżka widokowa w Polsce szansą na rozwój regionu

Tymczasem coraz większą popularnością stają się ścieżki widokowe, które dzięki umieszczeniu na świeżym powietrzu, stają się realną odskocznią dla turystów z regionu. Dzięki temu „Ścieżka w koronach drzew-Wieża Widokowa-Krynica Zdrój” stała się atrakcją regionu i zdobyła tytuł Budowli Roku. Podobne obiekty powstają również w Czechach i Słowacji. „Ścieżka w chmurach”, powstanie na zboczu góry Świeradowiec (1037 m n.p.m.).

Jak poinformował Roland Marciniak burmistrz miasta, decyzja o powstaniu wieży ma potencjał ekonomiczny:

Marzyło się nam, aby stare wyciągi Świeradowca zamieniły się w gondolę i wyciąg kanapowy z przedszkolem narciarskim na dole. Od dwóch lat mamy pozwolenie na dolną część wyciągu i właśnie się to marzenie realizuje.

w swieradowie zdroju powstaje najwyzsza wieza wido 1154857

Źródło: Ścieżka w Chmurach w Świeradowie-Zdroju, Youtube

Projekt powstał w 2017 roku, a za jego realizację odpowiada inwestor Jiří Rulíšek z Czech. Jego firma odpowiada za podobne obiekt w miejscowości Dolni Moravie w Czechach. Jak wynika z informacji prasowej, na wysokości 55 metrów będzie przygotowany szklany taras widokowy.

Wieża widokowa ma mieć 70 metrów wysokości. Spacer po wieży ma mieć długość 800 m, natomiast ścieżki dydaktyczne ciągnąć się mają przez blisko 3 km. Ze ścieżki będzie można nie tylko zejść, ale i zjechać po 103-metrowej zjeżdżalni o kącie nachylenia 29% na najniższy poziom.

Zrzut ekranu 2021 04 21 o 17.04.03

Budowa ma zostać ukończona na wiosnę 2021 roku, jednocześnie będzie to jedyna ścieżka widokowa w Europie, którą będzie można zwiedzać również po zmroku. Twórcy sądzą, że oglądanie gwiazd będzie dodatkowym atutem konstrukcji i przyciągnie dodatkową liczbę turystów.

 Zdjęcie główne: Youtube, Świeradow-Zdrój Górskie Uzdrowisko

Polska turystyka odnotowała fatalne wyniki w 2020 roku

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Krzysztof Kobylarz

Dziennikarz, który posiada prawie 15-letnie doświadczenie w dziennikarstwie i copywritingu. Współpracował m.in. z Marquard Media Polska, Wydawnictwem Agora, Polskim Radiem Rzeszów oraz wieloma polskimi i zagranicznymi agencjami marketingowymi. Na co dzień zajmuje się transportem lotniczym, wspierając pasażerów z największych korporacji i organizacji światowych.

Polecane artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker