Polska

Lody Ekipy niedostępne? Koral nie wyrabia z produkcją i prosi o spokój

Lody Ekipy to obecnie najpopularniejsze smakołyki w Polsce dla dzieci i młodzieży. Firma Koral jednak nie nadąża z produkcją i mimo uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej, musiała przyznać, że obecnie brakuje jej sił przerobowych. A popyt wciąż rośnie. Czy inne firmy również pójdą w ślad za Koralem i zaczną współpracę w Frizem i jego przyjaciółmi?

Lody Ekipy niedostępne?

Zastój w produkcji jest winą nie tylko nadmiernej ilości klientów. Jak tłumaczy Mariusz Jurek, dyrektor generalny producenta, problem leży także po stronie pandemii. Firma po prostu nie może zakupić wszystkich składników przez zastój w łańcuchu dostaw. Tymczasem od kilku tygodni nie słabnie popyt na Lody Ekipy, którą firmuje idol nastolatków – Karol Friz Wiśniewski.

W oświadczeniu firma Koral przekazała, że:

[…] PPL KORAL przyznaje natomiast, że obecny popyt na lody EKIPA w znacznym stopniu przewyższa nasze możliwości produkcyjne i to pomimo faktu, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, wbrew pierwotnym planom zwiększyliśmy produkcję kilkakrotnie. […] W konsekwencji PPL KORAL zostało tymczasowo zmuszone, by ograniczać wielkość realizowanych dostaw tego produktu do naszych dystrybutorów, a nasi dystrybutorzy, dostarczając na co dzień produkty do bardzo wielu sklepów, również reglamentują przydzieloną ilość lodów EKIPA na dany punkt detaliczny, zapewniając dostępność tychże lodów w jak największej liczbie sklepów tak, aby wszyscy Państwo mogli cieszyć się z ich zakupu.

Oświadczenie zostało udostępnione w związku z licznymi skargami klientów na brak dostaw lodów Ekipy. Niestety niektóre sklepy próbowały wykorzystać obecną sytuację do sprzedaży innych produktów, na które nie ma takiego popytu. Sam producent odciął się od tego typu praktyk.

Zobacz także: Nie tylko Ekipa Friza. Czyje lody sprzedawała firma Koral?

lody ekipa mem

W związku z powyższym bardzo prosimy nie obwiniać PPL KORAL za praktyki części sklepów, które otrzymując mniejszą liczbę lodów EKIPA, niż mogłyby sprzedać, próbują zwiększyć swoją sprzedaż w inny, nieakceptowalny dla nas sposób. 

Firma przekazała jednocześnie, że ma nadzieję, iż niedługo wszyscy chętni będą mogli kupić „upragnione” smakołyki od Ekipy. Lody Koral są obecnie najpopularniejsze na rynku handlowym. Od lat buduje swój swoją pozycję dzięki współpracy z gwiazdami i celebrytami. W reklamach tej firmy wzięły udział między innymi z Marylą Rodowicz, Danielem Olbrychskim, Joanną Liszowską, Beatą Kozidrak i Dodą.

Zobacz także: Polskie lody stają się coraz popularniejsze za granicą

Lody Koral

Kim jest Karol Friz Wiśniewski?

Friz, czyli Karol Wiśniewski jest młodym Youtuberem, który wybił się na filmach z grą Pokemon GO. Jest także twórcą „Ekipy”, czyli grupy influenserów i vlogerów, którzy swoje treści od lat publikują na kanale Youtube. Obecnie posiada kanał Ekipy na Youtube posiada ponad 4,3 mln subskrybentów, co czyni go jednym z najbardziej atrakcyjnych dla potencjlanych reklamodawców. Grupą docelową są dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat.

Lody Ekipa fart czy dobrze zaplanowana strategia marketingowa?

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Krzysztof Kobylarz

Dziennikarz, który posiada prawie 15-letnie doświadczenie w dziennikarstwie i copywritingu. Współpracował m.in. z Marquard Media Polska, Wydawnictwem Agora, Polskim Radiem Rzeszów oraz wieloma polskimi i zagranicznymi agencjami marketingowymi. Na co dzień zajmuje się transportem lotniczym, wspierając pasażerów z największych korporacji i organizacji światowych.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker