PolskaUncategorized

Święta w Zakopanem? Ponad 1000 zł za jedną noc w pokoju dwuosobowym

Mimo trwającej pandemii o tani nocleg w okresie świątecznym naprawdę trudno. Poza niską dostępnością uwagę zwracają także ceny. Najdrożej jest w Zakopanem, gdzie za noc w dwuosobowym pokoju zapłacimy ponad 1000 zł.

Pandemia COVID-19 uderzyła w branżę hotelarską. Mimo żali przedstawicieli branży na słabe wyniki, o znalezienie wolnego pokoju w okresie świątecznym jest naprawdę trudno. Jednocześnie odstraszać mogą też astronomiczne ceny w polskich górach.

1000 zł za jedną noc? Witamy w Zakopanem

Analitycy banku PKO porównali ceny za nocleg w okresie świątecznym w polskich miejscowościach. Pod uwagę brali cenę za jedną noc w dwuosobowym apartamencie. Z analizy wynika, że zdecydowanie najdrożej jest w górach. Za nocleg w Białce Tatrzańskiej będzie trzeba zapłacić aż 600 zł. Jeszcze drożej jest w Szczyrku i Szklarskiej Porębie. Tam jeden nocleg to wydatek rzędu 650 zł. Niekwestionowanym liderem tego zestawienia jest Zakopane. W stolicy polskich Tatr za jedną noc trzeba będzie zapłacić ponad 1000 zł. Dla wielu osób może to oznaczać stratę połowy miesięcznego wynagrodzenia.

Najdrożej w górach, najtaniej nad morzem

Nad morzem najdrożej w Ustronie Morskim. Podobnie jak w Białce, jedna noc będzie wiązała się tam z wydatkiem rzędu 600 zł. Najtaniej w Łebie. Jeden nocleg nad polskim morzem będzie kosztować jedynie ok. 250 zł. Z budżetem w wysokości 400 zł uda nam się spędzić noc w apartamencie we Władysławowie, Ustce, Jastrzębiej Górze i Szczawnicy.

Ceny za nocleg w okresie świątecznym

Latem nad Bałtykiem dwa razy drożej niż w Grecji

Wysokie ceny w polskich hotelach nie są żadną nowością. Już latem opisywaliśmy analizę cen hoteli w Europie. Eksperci porównali wtedy ceny 7 noclegów w hotelu trzygwiazdkowym dla dwóch dorosłych. Wybrane zostały najtańsze oferty zawierających opcję śniadania w cenie. Wynik? Ceny nad Bałtykiem są o ponad 9% wyższe niż w zeszłym roku. Zapłacić trzeba średnio 3 018 zł. To dwa razy więcej niż w Chorwacji (1551 zł) czy Grecji (1348 zł). Albania, Turcja czy Bułgaria były aż 4 razy tańsze. Najwyższe ceny zanotowano wtedy w Sopocie, gdzie najtańsza oferta za 7 nocy w trzygwiazdkowym hotelu wyniosła 3 606 zł.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Radosław Ditrich

Świat postrzegam przez pryzmat liczb. Kocham przeglądać wykresy, tabele i mapy. Lubię także pobiegać i podróżować komunikacją publiczną.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker