Polska

Dobra Energia od Grupy ORLEN – Rodzinne Domy Dziecka

W ramach projektu „Domy Dobrej Energii” na dachu Rodzinnego Domu Dziecka w Szczawinie Kościelnym zamontowano pierwsze panele fotowoltaiczne. To wspólna inicjatywa spółek z Grupy ORLEN. Energa jest pomysłodawcą i realizuje projekt przy finansowym wsparciu Fundacji ORLEN, która od początku swojej działalności ma pod opieką Rodzinne Domy Dziecka.

Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu Rodzinnego Domu Dziecka w Szczawinie Kościelnym sprawił, że placówka będzie produkowała zieloną energię na własne potrzeby. Oznacza to nie tylko zmniejszenie wydatków z domowego budżetu, ale także ograniczenie wpływu na środowisko naturalne.

Energa Obrót, która była odpowiedzialna za dostawę instalacji fotowoltaicznej do RDD w Szczawinie Kościelnym, dobrała moc instalacji w taki sposób, aby jej produkcja w ciągu roku w pełni pokrywała bieżące zapotrzebowanie na energię elektryczną. Taka konfiguracja pozwoli zredukować rachunki za prąd nawet o 90 proc.

Fundacja ORLEN od 20 lat, czyli od początku swojej działalności, wspiera Rodzinne Domy Dziecka. Przekazuje środki na rehabilitację czy edukację, realizuje program stypendialny, a w czasie wakacji i ferii organizuje wypoczynek dla całych rodzin. W tym roku uruchomiono projekt „Domy Dobrej Energii”, który ma stanowić dodatkową pomoc. Projekt ten poza wsparciem finansowym placówek opiekuńczo-wychowawczych dla ma na celu zwiększenie troski o środowisko naturalne, przyczyniając się do ograniczenie skutków zmian klimatycznych. W kolejnym etapie projektu energia ze słońca zasili Rodzinny Dom Dziecka w Gostyninie oraz domy dziecka w Rypinie i Kaczkach Średnich w gminie Turek.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker