Polska

Fabryka Broni „Łucznik” odnotowuje 300% wzrost sprzedaży w USA

Fabryka Broni Łucznik odnosi sukcesy nie tylko na rodzimym, ale również na amerykańskim rynku. Oprócz produkcji kilkunastu tysięcy karabinków MSBS GROT dla polskiego wojska przedsiębiorstwo eksportuje coraz więcej broni do Stanów Zjednoczonych. 

Sprzedaż na rynku amerykańskim

Polska broń sprzedaje się coraz lepiej w Stanach Zjednoczonych. W ciągu roku spółka zaliczyła 300% wzrost sprzedaży. Przedsiębiorstwo podaje, że specjalne wersje karabinu Beryl (223 S Beryl M1, Mini Beryl Pistol oraz Beryl S 762 M1) sprzedały się po kilkunastu minutach od pojawienia się na amerykańskich półkach sklepowych. Pomimo że fabryka nie ujawnia ceny Beryli kierowanych na rynek USA, na stronie pośredników cena za karabin oscylowała w granicach 1389 USD.

W komunikacie dla PAP, członek zarządu Fabryki Broni Seweryn Figurski mówi:

Nasze sportowe wersje pistoletów i karabinków z rodziny Beryl znalazły uznanie w Stanach Zjednoczonych i rozchodzą się błyskawicznie. Jesteśmy przekonani, że podobny sukces odniesie w przyszłości rodzina karabinków MSBS Grot, która może stać się wizytówką naszej marki za oceanem.

Zobacz także: Posiadanie broni: na 100 Amerykanów przypada 120 sztuk broni

Fabryka Broni Łucznik

W 2021 roku Fabryka Broni „Łucznik” nawiązała współpracę obejmującą prowadzenie prac badawczo-rozwojowych z Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Celem kooperacji z wyższymi uczelniami jest udoskonalenie konstrukcji i procesu produkcyjnego. Spółka rozszerzyła również swoją działalność o usługi zewnętrzne obejmujące obróbkę metali dla podmiotów na rynku cywilnym, dywersyfikując źródła przychodu.

Zobacz także: Przemyt broni z Ukrainy do Polski coraz bardziej się nasila [RAPORT]

Zarząd spółki twierdzi, że mijający rok był najlepszy w historii. Wszelkie oczekiwania producenta przekroczyła sprzedaż pistoletów VIS 100 M1 w nowych wersjach kolorystycznych. W przyszłym roku przedsiębiorstwo planuje dalszą ekspansję na amerykańskim rynku. W sprzedaży ma pomóc nie tylko udział w targach strzeleckich SHOT Show w Las Vegas, ale również korzystanie z usług zaufanych pośredników. Na popularność polskich karabinów sportowych za Oceanem wpływają również pozytywne recenzje amerykańskich vlogerów publikujących testy broni w serwisie YouTube.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker