Motoryzacja

O czym należy pamiętać, kupując samochód z opcją finansowania?

Zakup samochodu stanowi spory wydatek, zatem nie dziwi fakt, iż wiele osób decyduje się w tym przypadku na kredyt bądź leasing. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firm. O czym należy pamiętać, w kontekście ubezpieczeń, gdy kupujemy pojazd z opcją finansowania?

Ubezpieczenie GAP – dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu

Nie wszyscy kierowcy wiedzą, iż mają możliwość wykupienia nie tylko polisy OC czy AC, ale również ubezpieczenia GAP. Jest to dodatkowa ochrona, dzięki której możemy zabezpieczyć spłatę rat kredytu bądź leasingu, jeśli samochód zostanie skradziony bądź na skutek powstałej szkody nie będzie nadawał się do dalszej jazdyUbezpieczenie GAP https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-gap-ochrona/ to propozycja nie tylko dla właścicieli nowych samochodów, lecz także używanych. Może być zakupione niezależnie od polisy AC – w razie powstania szkody właściciel pojazdu ma prawo do wypłaty dwóch odszkodowań, przy czym kwota odszkodowania z AC nie zawsze jest w stanie pokryć pozostałe do spłaty raty.

Nieobowiązkowe AC?

Ubezpieczeniem, jakie zobowiązany jest wykupić właściciel pojazdu, jest OC. Niemniej jednak, w kontekście finansowania zakupu samochodu warto mieć na uwadze, że finansujący może wymagać również wykupienia polisy AC. Ubezpieczenie to chroni przed skutkami:

  • wypadku, w którym brał udział właściciel pojazdu,
  • uszkodzenia samochodu przez osoby trzecie,
  • uszkodzenia auta na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych,
  • kradzieżą auta.

W przypadku nowych samochodów, które kupowane są bezpośrednio od producenta, istnieje niepisany obowiązek wykupienia polisy AC, bowiem w przypadku jej braku właściciel może stracić gwarancję. Choć polisa AC to spory wydatek, to w przypadku, gdy kupujemy samochód na kredyt bądź korzystamy z leasingu, najprawdopodobniej będziemy musieli ją wykupić. Warto mieć na uwadze, że finansujący często dokładnie określa zakres ochrony, jaki w ramach polisy OC musi zapewniać ubezpieczyciel.

Jak znaleźć tanie OC?

Konieczność wykupienia ubezpieczenia AC, dodatkowe ubezpieczenie GAP – choć są to polisy, które w razie wystąpienia szkody mogą okazać się niezwykle pomocne, to jednak ich wykupienie wiąże się z dużym wydatkiem. W związku z tym większość z nas chciałaby wybrać najtańsze OC. Więcej na temat samej polisy można przeczytać tutaj: https://najtaniejuagenta.pl/tanie-oc/. Niemniej jednak, w kontekście leasingu bądź kredytu należy pamiętać o tym, że finansujący może przedstawić szczegółowe warunki dotyczące tego, jaki zakres ochrony daje ubezpieczyciel. Wszystko dlatego, że to właśnie finansujący, do czasu dokonania spłaty zobowiązania, jest formalnym właścicielem pojazdu. Czasami banki bądź firmy leasingowe wręcz narzucają konkretną ofertę, jaką należy wybrać, często jednak możemy dokonać wyboru samodzielnie, jednak to finansujący akceptuje naszą propozycję. Oczywiście, zawsze warto szukać oferty, która odpowiada wymaganiom podmiotu finansującego, a jednocześnie jest atrakcyjna cenowo. W tym celu można skorzystać z porównywarek OC bądź udać się bezpośrednio do agenta, który dobierze dla nas najlepszą ofertę.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker