Gospodarka

3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Postępująca cyfryzacja i rosnąca popularność technologii wspierających koncepcję Przemysłu 4.0 sprawiają, że coraz więcej dużych i średnich przedsiębiorców decyduje się na inwestycję w automatyczny magazyn. Jakie są najważniejsze zalety takich instalacji? Które obszary funkcjonowania magazynu zyskają najwięcej na modernizacji obiektu?

1.     Automatyczny magazyn podnosi wydajność realizowanych procesów

Najważniejszą korzyścią, zapewnianą przez nowoczesny automatyczny magazyn, jest znaczący wzrost wydajności zadań związanych z przyjmowaniem, składowaniem, kompletacją i wydawaniem towarów. Rozmaite systemy przenośników, zintegrowane z oprogramowaniem do zarządzania magazynem, realizują zlecone komendy w szybszym tempie, nadzorując przy tym bieżący stan magazynowy i dostarczając szereg zaawansowanych danych analitycznych.

2.     Automatyczne magazyny ograniczają ryzyko błędów i awarie

Inwestycja w automatyczny magazyn, w którym transport towarów w obrębie magazynów odbywać się samoczynnie, jest mniej podatny na błędy ludzkie. Automatyzacja działań w zakresie kompletacji eliminuje ryzyko usterek, związanych m.in. z uszkodzeniami słupów i stężeń regałów, spowodowanych kolizjami z wózkami transportowymi. Automatyczny magazyn wspiera również proces przygotowywania towarów do wysyłki dla odbiorcy końcowego, ograniczając ryzyko pomyłek i podnosząc jakość obsługi klienta.

3.     Automatyzacja przynosi dalekofalowe oszczędności

Na wdrożeniu automatycznego magazynu z pewnością zyskają również ci przedsiębiorcy, którzy nieustannie borykają się z niedoborem kadry magazynowej. Instalacja regałów automatycznych, która ogranicza konieczność ingerencji człowieka, wymaga do obsługi znacząco mniejszego zespołu, skupionego na obszarze analityki i serwisowania zamiast fizycznej pracy.

Obsługa automatycznego magazynu | źródło: nedcon.pl

Jakie regały automatyczne warto rozważyć?

Wśród najczęściej stosowanych instalacji, które doskonale sprawdzą się w każdym automatycznym magazynie, są m.in. regały wysokiego składowania oraz systemy Miniload, przeznaczone do gromadzenia towarów o niewielkim gabarycie. Konstrukcje te wykazują się nie tylko wysoką wydajnością, lecz również wysokim współczynnikiem wykorzystania kubatury obiektu. Warto przy tym podkreślić, że instalacje takie jak Pallet Shuttle z platformą jezdną, są w stanie bez trudu dotrzeć do każdego miejsca w kanale, niezależnie od jego długości – z równą łatwością obsługuje on alejki głębokie na 3, jak i 30 palet.

Nowoczesne regały automatyczne doskonale wpasowują się również w jedną z najważniejszych wymogów idei Przemysłu 4.0, związanej z wymianą informacji pomiędzy operatorem a maszyną bez względu na dzielącą ich odległość. Oprogramowanie do zarządzania magazynem odpowiada nie tylko za nadzorowanie bieżącej pracy poszczególnych systemów – jest w stanie identyfikować ryzyko awarii oraz dostarczać wszystkich niezbędnych danych analitycznych, umożliwiających rozpoznanie obszarów działania, które mogą ograniczać wydajność magazynu.

Zainwestuj w automatyczny magazyn z Nedcon Silesia

Zauważyłeś, że wykorzystywane dotychczas regały do obsługi manualnej przestały spełniać pokładane w nich oczekiwania? Nie zwlekaj – już dziś skontaktuj się z opiekunami inwestycji Nedcon Silesia, doświadczonego przedsiębiorstwa, które na przestrzeni lat przeprowadziło ponad 1000 udanych realizacji dla dużych i średnich firm. Odkryj możliwości, jakie niesie ze sobą Przemysł 4.0 i podnieś wydajność swojego przedsiębiorstwa poprzez imwestycję w automatyczny magazyn.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker