GospodarkaPolska

Free Market Road Show niedługo zawita do Warszawy oraz pierwszy raz do Krakowa

Warsaw Enterprise Institute we współpracy z wieloma innymi organizacjami organizuje polską edycją międzynarodowego wydarzenia Free Market Road Show

Warsaw Enterprise Institute we współpracy z wieloma innymi organizacjami organizuje polską edycję międzynarodowego wydarzenia Free Market Road Show. W jego ramach najpierw 27 kwietnia w Warszawie, a następnie 28 kwietnia po raz pierwszy w Krakowie odbędą się konferencje, na których eksperci z całego świata będą debatować między innymi na temat drogi Ukrainy do UE, jej odbudowy, sztucznej inteligencji oraz ekonomii współdzielenia.

Międzynarodowa konferencja na rzecz odbudowy Ukrainy już wkrótce w Warszawie!

Warsaw Enterprise Institute we współpracy z ukraińskimi i międzynarodowymi ekspertami zaprasza na polską edycję międzynarodowego wydarzenia Free Market Road Show, które odbędzie się 27 kwietnia o 17:00 w Świetlicy Wolności w Warszawie. Konferencja połączona będzie w tym roku z otwartą debatą nt. drogi Ukrainy do UE oraz jej odbudowy w kontekście zwiększenia znaczenia Polski w regionie.

Po roku od wybuchu wojny widzimy, że Ukraina wygrywa ją na wielu płaszczyznach i ma potencjał, by stać się niezależnym i szybko rozwijającym się państwem – jak miało to miejsce w Polsce w latach 90. Dlatego, bazując na naszych doświadczeniach transformacji ustrojowej, będziemy dyskutować o ukraińskich perspektywach rozwoju, a wstęp do konferencji wygłosi nie kto inny niż… Leszek Balcerowicz.

Aby Ukraina mogła w pełni wykorzystać swoje szanse, niezbędne jest członkostwo w UE. Dlatego tak ważna jest międzynarodowa debata nad tym, jak przekonać resztę Europy, że jest to korzyść dla wszystkich. Oprócz samego członkostwa w Unii poruszony zostanie też temat odbudowy kraju po wojnie (zwłaszcza przez polskie firmy), a gościem specjalnym będzie reprezentant Ambasady Ukrainy.

Konferencja odbędzie się we współpracy z Austrian Economics Center i Centrum Wolnego Rynku Bendukidze. Wśród gości pojawią się: Tomasz Wróblewski – prezes Warsaw Enterprise Institute, John Chisholm – przedsiębiorca, inwestor, pionier w badaniach marketingowych online, Łukasz Wojdyga – Ekspert w zakresie międzynarodowej współpracy akademickiej i badawczej, Dan Mitchell – ekonomista zajmujący się polityką publiczną w Waszyngtonie, Robert White – dziekan wydziału na Uniwersytecie Amerykańskim w Bułgarii (AUBG) i wielu innych krajowych i międzynarodowych analityków.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim.

Link do rejestracji na wydarzenie:

https://freemarket-rs.com/event/fmrs-kyiv/

Więcej informacji na:

https://freemarket-rs.com/event/fmrs-kyiv/

https://facebook.com/events/s/konferencja-free-market-road-s/230469576008308/

Free Market Road Show po raz pierwszy w Krakowie!

Z kolei już 28 kwietnia po raz pierwszy w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja Free Market Road Show. Poruszone zostaną kwestie związane ze współczesną gospodarką oraz nowymi technologiami. Jest to otwarte wydarzenie z dyskusją na Uniwersytecie Ekonomicznym organizowane we współpracy z: Warsaw Enterprise Institute, Austrian Economic Center, Hayek Institute i Polską Sieć Filozofii Ekonomii.

W czasach późnego kapitalizmu wiele osób zadaje sobie pytanie, czy ten system zawiódł, czy jeszcze jest potrzebny i czy można go zastąpić większą ilością rządowych regulacji. Szczególnie interesujące są zagadnienia powiązane z regulacjami oraz sztuczną inteligencją, które mają istotny wpływ na współczesną gospodarkę:

  • ESG, czyli czynniki, na bazie których robione są pozafinansowe ratingi przedsiębiorstw i organizacji. To pomysł na rozwój przedsiębiorstw czy kolejna biurokratyczna kłoda rzucana pod nogi przedsiębiorców?
  • Sztuczna inteligencja i ekonomia współdzielenia – utrata wolności i własności prywatnej czy niezbędny postęp?
  • Indeks Bogactwa Narodów – czy wskaźnik zaprezentowany przez Warsaw Enterprise Institute może się okazać lepszy niż klasyczne PKB per capita?

Nad tymi i innymi kwestiami debatować będą tacy eksperci jak:  Dan Mitchell – ekonomista zajmujący się polityką publiczną w Waszyngtonie, Robert White – dziekan wydziału na Uniwersytecie Amerykańskim w Bułgarii (AUBG), John Chisholm – przedsiębiorca, inwestor, pionier w badaniach marketingowych online, Bartosz Brożek – polski filozof, kognitywista i prawnik, profesor nauk prawnych na UJ i wielu innych.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim.

Link do rejestracji: https://freemarket-rs.com/event/fmrs-krakow/

Więcej informacji na: https://freemarket-rs.com/event/fmrs-krakow/

https://facebook.com/events/s/free-market-road-show-krakow/494357212913243/

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker