GospodarkaPolska

Program Paliwa BAQ szansą dla przedsiębiorców

Program Paliwa BAQ, a dokładniej jego elastyczna formuła odpowiadająca na potrzeby klientów przyciągnęła już prawie 500 przedsiębiorców z całej Polski

ORLEN Paliwa od blisko dekady ma swoim portfelu projekt biznesowy skierowany do niezależnych stacji paliwowych. Program Paliwa BAQ, a dokładniej jego elastyczna formuła odpowiadająca na potrzeby klientów przyciągnęła już prawie 500 przedsiębiorców z całej Polski.

Program Paliwa BAQ z każdym miesiącem ma coraz więcej uczestników

Z miesiąca na miesiąc rośnie liczna niezależnych stacji paliwowych, które decydują się przystąpić do Programu Paliwa BAQ, umacniając tym samym stworzoną przez siebie markę na lokalnym rynku. Gwarantuje on bowiem swoim partnerom nie tylko regularne dostawy najwyższej jakości produktów paliwowych i cykliczny monitoring sprzedawanego paliwa, ale także indywidualne wsparcie marketingowe oraz stały kontakt ze specjalistami Spółki na każdym etapie uczestnictwa.

Jak podkreśla Artur Koziński, Dyrektor Biura Zarządzania Ofertą w ORLEN Paliwa, głównym założeniem programu jest przyciągnięcie coraz większej liczby kierowców na niezależne stacje paliwowe. Nasza świadomość jako konsumentów stale rośnie. Dlatego tak istotne jest, abyśmy mieli pewność, że kupowany przez nas produkt spełnia najwyższe standardy. A jak wiadomo, nasza pewność to większe zyski dla danego przedsiębiorcy. Ponadto, uczestnicy programu otrzymują gwarancję regularnych dostaw produktów paliwowych oraz wsparcie marketingowe w postaci pełnego brandingu, który pomoże potencjalnym klientom rozpoznać stacje członkowskie.

Zobacz także: W maju zostaną uruchomione kolejne wodne stacje paliw ORLENU

Uczestnictwo w programie pozwala przedsiębiorcom zachować własną tożsamość

Elastyczność projektu pozwala potencjalnym partnerom wybrać odpowiadający ich potrzebom poziom współpracy. Dostępne są aż trzy: Mini BAQ, BAQ Standard, oraz najnowszy i najbardziej zaawansowany – BAQ Premium. Ten ostatni, wdrożony w 2022 r., rozszerza pakiet korzyści dla klientów i właścicieli niezależnych stacji paliwowych m.in. w zakresie pełnego brandingu, sygnowanego logo „Paliwa BAQ. Jakość Grupy Orlen”.

Przy czym, jak podkreśla Artur Koziński, analizując ofertę Programu Paliwa BAQ warto wziąć pod uwagę, że większość niezależnych stacji paliwowych funkcjonujących w Polsce to firmy rodzinne. Często ich właściciele latami pracowali na zbudowanie stabilnej, rozpoznawalnej na lokalnym rynku marki. Dlatego propozycja ORLEN Paliwa jest idealną opcją dla wszystkich tych, którzy nie zdecydowaliby się na współpracę franczyzową. Uczestnictwo w programie, przez cały okres trwania umowy, pozwala przedsiębiorcom zachować własną tożsamość i nazwę brandu.

Zobacz także: ORLEN zacznie stawiać ekologiczne stacje paliw w całym kraju

Program Paliwa BAQ umożliwia nawiązanie współpracy z silnym i stabilnym partnerem

Należy zaznaczyć, że stacje, które dołączą Programu Paliwa BAQ automatycznie nawiązują współpracę z silnym i stabilnym partnerem, od lat obecnym na polskim rynku i mogącym pochwalić się mianem niekwestionowanego lidera w swojej branży. Umowa zawierana z ORLEN Paliwa jest zatem transparentna a potencjał do dalszego rozwoju projektu jeszcze bardzo duży.

Dodatkowo Dyrektor Biura Zarządzania Ofertą w ORLEN Paliwa zauważa, że obecnie w Polsce nadal funkcjonuje ponad 3 tys. niezależnych stacji paliwowych. Dla większości z nich udział w programie może być szansą na zwiększenie rozpoznawalności własnego brandu, dynamiczny rozwój biznesowy, a co za tym idzie, na stałe i systematyczne pomnażanie przychodów. Sukces tej oferty opiera się bowiem na sile polskiej marki. Pozycja, którą wiele lat budowała ORLEN Paliwa, dzisiaj może pomóc mniejszym firmom zwiększyć zaufanie wśród rodzimych konsumentów.

Czesi zatankują wodór na stacji paliw ORLEN Benzina!

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker