Motoryzacja

W gliwickiej fabryce Opla ma ruszyć produkcja aut dostawczych

Gliwicka fabryka Opla przejdzie istotne zmiany w profilu działalności. Pod koniec 2021 roku zakład ma produkować samochody dostawcze.

Fabryka Opla, która znajduje się w Gliwicach produkuje samochody tej marki od 1998 roku. Zakład został przejęty w 2017 roku, wraz z całą firmą Opel, przez Grupę PSA, która jest właścicielem m.in. Peugeota i Citroena. Od tamtej pory były zapowiadane zmiany w gliwickim zakładzie, które w końcu zostały ogłoszone.

Koncern ogłosił, że po okresie inwestycji, które potrwają 2,5 roku w Gliwicach ma rozpocząć się produkcja dużych aut dostawczych, co ma pomóc poprawić Grupie swoją pozycję w tym segmencie. Firma podaje, że krótko po uruchomieniu produkcji w fabryce powstanie 300 nowych miejsc pracy.

Jest to dobra wiadomość, gdyż ostatnimi czasy w zakładzie miała miejsce redukcja zatrudnienia wynikająca ze zmniejszania produkcji aut.  Jeszcze w 2016 roku z taśm produkcyjnych zjeżdżało ponad 200 tys. aut podczas, gdy w zeszłym roku było ich już blisko 100 tys. mniej. Obecnie zatrudnienie w fabryce znajduje niespełna 2000 osób.

Nowa inwestycja ma umożliwić produkcję 100 tys. dostawczaków, jednak z informacji przedstawionych przez koncern wynika, że produkcja Opla Astry V, będzie dalej kontynuowana, a także w planach jest wytwarzanie jej następczyni – Astry VI.

Grupa nie poinformowała jakich modeli produkcja ma ruszyć pod koniec 2021 roku, jednak analizując portfolio koncernu najtrafniejszymi kandydatami mogą się wydawać Opel Movano oraz Opel Vivaro. Nie wykluczone jednak, że w Gliwicach ruszy produkcja aut innej marki wchodzącej w skład Grupy.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker