Polska

Sprzedaż detaliczna ciągle mocno się trzyma

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w listopadzie 2019 r. była wyższa niż przed rokiem o 5,2 proc. (wobec wzrostu o 6,9 proc. w listopadzie 2018 r.). W porównaniu z październikiem 2019 r. miał miejsce spadek sprzedaży detalicznej o 2,4 proc. – podaje GUS

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym sprzedaż detaliczna w cenach stałych w listopadzie 2019 r. była o 2,4 proc. wyższa w porównaniu z październikiem br.

Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej „ogółem” największy wzrost w listopadzie 2019 r. w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r. (w cenach stałych) zaobserwowano w przedsiębiorstwach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 13,6 proc. wobec wzrostu o 6 proc. przed rokiem).

detal listopad

Spośród grup o niższym udziale w sprzedaży detalicznej „ogółem” wyższy niż przeciętny wzrost wykazały podmioty zaklasyfikowane do grup: „meble, rtv, agd” (o 11,9 proc.); „farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny” (o 7,9 proc.); „prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach” (o 7,6 proc.).

Spadek sprzedaży odnotowano natomiast w przedsiębiorstwach z grupy „pozostałe” (o 0,4 proc.) oraz w jednostkach handlujących żywnością, napojami i wyrobami tytoniowymi (o 0,1 proc.).

W okresie styczeń-listopad 2019 r. wzrost sprzedaży detalicznej r/r wyniósł 5,5 proc. (wobec wzrostu o 6,5 proc. w 2018 r.).

WESPRZYJ NAS NA PATRONITE!  —–> https://patronite.pl/OG

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker