Komentarze I Analizy

Money.pl oszukuje, ogłupia i szkodzi społeczeństwu

Money.pl po raz kolejny przedstawia brak dziennikarskiej rzetelności, bazowanie na ludzkich emocjach oraz na clickbaitach, co w naszej opinii wpływa bardzo negatywnie na świadomość ekonomiczną Polaków. Niestety redaktorzy portalu należącego do grupy WP kolejny raz zadrwili sobie z czytelników.

Przeciętnie wynagrodzenie spadło!!!!!!

„Przeciętne wynagrodzenie spadło o ponad 300 zł. Nowe dane GUS” – krzyczy tytuł artykułu. Już sam tytuł dla osoby będącej na bieżąco ze statystykami wydaje się mocno podejrzany. I nie jest to bezpodstawne. Średnia płaca spadła w styczniu o 300 zł, ale w stosunku do średnie płacy w grudniu, to prawda. Niestety porównywanie tych dwóch nieporównywalnych płac jest zwykłą manipulacją i graniem na ludzkich emocjach i niewiedzy.

Zobacz także: Znany portal ekonomiczny bezpardonowo manipuluje danymi

Płace w grudniu zawsze są najwyższe w całym roku ze względu na wypłacanie rocznych premii i dodatków. Z tego względu w żadnym wypadku nie powinno się porównywać tych dwóch wartości. Należy natomiast porównywać styczeń roku x do stycznia roku x-1. I tak też się dzieje w dalszej części artykułu gdzie autor pisze, że faktyczny wzrost wyniósł 7,1 proc. w stosunku do roku ubiegłego i tak naprawdę nie ma żadnego spadku.

Money.pl gra na niewiedzy i emocjach

W skrócie, „w tytule damy, że jest źle, a jak ktoś kliknie to się dowie, że to co w tytule to w sumie kłamstwo i jest zupełnie inaczej” – taki jest zamysł redaktorów portalu.   

Zobacz także: Jadwiga Emilewicz przyłapana na kolejnej manipulacji. Który to już raz?

Wspaniale! Czyli jednak mamy wzrost i spadek jednocześnie. Szkoda tylko, że większość ludzi czyta nagłówki i nawet w ten artykuł nie wejdzie. Nie wspominając już nawet, że cały schemat jest wyjaśniony dopiero kilka akapitów dalej, gdzie wielu czytelników jeśli już w ten link kliknie, to w to miejsce nie dotrze.

To jest absurd, co dzieje się na wyżej wymienionym portalu. To kolejny tekst, który krytykujemy i który jest zwykłą manipulacją, a działalność money.pl szkodzi społeczeństwu.

Filip Lamański

To czytelnicy pozwalają na psucie mediów [FELIETON]

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker