Lotnictwo

Korean Air uruchamia połączenie cargo do Budapesztu

Na lotnisku w Budapeszcie wylądował w piątek (13.03) pierwszy samolot w ramach nowego bezpośredniego połączenia cargo pomiędzy Seulem a Budapesztem. O godzinie 10:40 Boeing 777F Korean Air zakołował na płytę centrum logistycznego BUD.

Samolot Korean Air został dziś powitany na płycie BUD Cargo City

Samolot Boeing 777F obsługujący pierwszy rozkładowy lot cargo z Korei Południowej do Budapesztu został dziś powitany na płycie BUD Cargo City, niedawno otwartej bazy logistycznej lotniska w Budapeszcie. W przyszłości trasa Seul-Budapeszt-Frankfurt-Seul będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu. Ponadto 23 maja otwarte zostanie pasażerskie połączenie lotnicze do stolicy Korei Południowej, w ramach którego, zgodnie z letnim rozkładem lotów, będą wykonywane trzy połączenia w tygodniu pomiędzy Budapesztem a Seulem.

Zobacz także: Lotnisko Berlin Brandenburg w końcu zostało otwarte!

W ubiegłym roku Korea Południowa została największym inwestorem na Węgrzech. Zakłady produkcyjne wielu firm ważnych z perspektywy połączeń cargo, jak Samsung Electronics, Samsung SDI, Hanon Systems, SK Innovation czy Doosan, mają siedziby w odległości zaledwie 1,5 do 2 godzin drogi od BUD Cargo City.

Wiceminister spraw zagranicznych i handlu Levente Magyar podczas ceremonii otwarcia podkreślił, że „Rok 2019 był szczególnym rokiem dla relacji pomiędzy Węgrami a Koreą Południową. Nasze kraje świętowały trzydziestą rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych, a Korea Południowa została największym inwestorem na Węgrzech, realizując projekty o wartości 2,72 mld EUR, co stanowi około połowy całego portfela inwestycyjnego. Handel wzrósł o jedną trzecią w porównaniu z poprzednim rokiem”, powiedział wiceminister.

Dyrektor generalny lotniska w Budapeszcie jest przekonany o owocnej współpracy

„Włączenie Budapesztu do sieci połączeń pasażerskich i towarowych Korean Air jest ważnym krokiem w historii lotniska w Budapeszcie. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy powitać nową linię lotniczą jako klienta BUD Cargo City, które w niespełna miesiąc po otwarciu stał się centrum logistycznym na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią”, powiedział dr Rolf Schnitzler, dyrektor generalny lotniska w Budapeszcie. „Bezpośrednie połączenie lotnicze jest nie tylko wielką możliwością dla firm węgierskich i międzynarodowych, ale także szansą dla Węgier i stołecznego lotniska, aby zostać najważniejszym lotniczym centrum logistycznym w regionie”, dodał.

Zobacz także: Budowa CPK – Koreańczycy zaangażują się kapitałowo w polski projekt

„Nowe rozkładowe loty cargo Korean Air oraz bezpośrednie połączenie między Seulem a Budapesztem, które dla ruchu pasażerskiego zostanie uruchomione w maju, jeszcze bardziej wzmocni stosunki handlowe i dyplomatyczne między Węgrami a Koreą Południową”, powiedział Kyoosik Choe, ambasador Korei Południowej na Węgrzech. „My jako ambasada zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby nowe połączenia były udane dla obu krajów”.

Jestem przekonany, że nasza współpraca doprowadzi do nawiązania kontaktów między firmami z naszych krajów i przyniesie korzyści gospodarce po obu stronach. Lotnisko Incheon jest na dobrej drodze, aby zostało jednym z głównych węzłów połączeń cargo w Azji Wschodniej, a Budapeszt zyska korzystną pozycję na rynku środkowoeuropejskim”, powiedział Jeong Soo Park, wiceprezes Korean Air odpowiedzialny za rynki europejskie.

W styczniu 2020 roku lotnisko w Budapeszcie otworzyło nowe centrum logistyczne BUD Cargo City, które zwiększy przepustowość portu lotniczego do 250.000 ton rocznie.

Zatłoczone lotnisko Chopina. Stołeczny port jednym z najbardziej zatłoczonych w Europie

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker