Motoryzacja

Odcinkowy pomiar prędkości na budowanej A1 zbiera żniwo. 1300 kierowców ukaranych

Odcinkowy pomiar prędkości na budowanej autostradzie A1 dopiero co wystartował, a już zdążył zarejestrować 1300 wykroczeń.

Do danych tych dotarł TVN24. Wynika z nich, że w ciągu pierwszej doby zostało ukaranych 1300 kierowców. Odcinkowy pomiar prędkości został uruchomiony 20 stycznia na budowanej autostradzie A1 pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim. Jest to efekt apeli wystosowanych przez wykonawców inwestycji, którzy skarżyli się na patologiczne zachowanie niektórych kierowców. Z danych GDDKiA wynika, że 99 proc. kierowców nie respektowało ograniczenia prędkości do 70 km/h. W trakcie wykonywania wstępnych pomiarów okazało się, że było kilkudziesięciu kierowców poruszających się z prędkością wyższą niż 200 km/h.

GDDKiA podała, że w związku z nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości było konieczne. Szacuje się, że w ciągu doby po budowanym odcinku porusza się ok. 20 tys. pojazdów. Można w związku z tym policzyć, że ukaranych zostało 6,5 proc. kierowców.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker