EuropaGospodarkaNews

Majątek rosyjskich oligarchów o wartości 143 mln euro został zajęty przez Włochy

Włosi postanowili zacząć wywłaszczać sojuszników Putina posiadających aktywa na terenie ich państwa. Od piątku majątek rosyjskich oligarchów o wartości ponad 143 milionów euro został zajęty przez tamtejszą policję. Co warto zaznaczyć, Francuzi również zaczęli wywłaszczać sojuszników Putina. Z kolei aktualnie nic nie wskazuje na to, aby Niemcy mieli postąpić tak samo. 

Majątek rosyjskich oligarchów został zajęty przez Włochy

W ten piątek włoski minister spraw zagranicznych, Luigi Di Maio w tamtejszej publicznej telewizji stwierdził, że trzeba koniecznie powstrzymać atak Putina. Wskazał on, iż należy przede wszystkim uderzyć w jego najważniejszych sojuszników w Rosji. Po tych słowach ogłosił on, że od teraz Włochy będą dokonywać konfiskaty aktywów należących do rosyjskich oligarchów. 

Zobacz także: Rosyjscy miliarderzy stracili w tym roku już 84 miliardy dolarów

Jeszcze w ten piątek włoska policja zaczęła rekwirować majątek rosyjskich oligarchów. Wywłaszczony został między innymi Giennadij Timczenko, który dorobił się głównie na handlu ropą. Jacht „Lena” znajdujący się w porcie San Remo, wcześniej należący do niego, obecnie jest własnością Włoch. Innym rosyjskim oligarchą, którego majątek został zajęty jest Aleksiej Mordaszow. Będący do niedawna jego własnością jacht „Lady M”, którego wartość szacowana jest na około 65 mln euro, oraz wille w Toskanii i Como zostały zarekwirowane przez włoskich urzędników. Do tego willa Aliszera Usmanowa, rosyjskiego oligarchy, powiązanego z jedną z największych organizacji przestępczych na świecie tzw. rosyjską mafią sołncewską, została przejęta przez włoskie służby.

Francuskie władze również postanowiły pozbawić majątku rosyjskich oligarchów. Otóż zajęły one jacht należący do Igora Sieczina, który kieruje rosyjskim gigantem naftowym Rosnieft, w śródziemnomorskim kurorcie La Ciotat. Co interesujące, francuscy urzędnicy poinformowali, że załoga statku przygotowywała się do opuszczenia portu, mimo tego, że trwała naprawa jachtu.

Zobacz także: Dwa ukraińskie statki handlowe zajęte przez Rosjan

Niektóre europejskie rządy nie śpieszą się z wywłaszczaniem Rosjan

Choć warto zaznaczyć, że niektóre europejskie rządy nie śpieszą się z wywłaszczeniem Rosjan. Według wielu doniesień sojusznicy Putina mają na terenie Niemiec swoje nieruchomości, jak i jachty zacumowane w tamtejszych portach. Jednakże przedstawiciele niemieckiego ministerstwa gospodarki na ostatniej konferencji, odmówili podania do publicznej wiadomości, czy jakiekolwiek aktywa rosyjskich oligarchów zostały zajęte. 

Burmistrz Londynu nawołuje do wywłaszczenia rosyjskich oligarchów

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker