GospodarkaPolska

Pożyczka antyinflacyjna od ARP ma pomóc polskiemu sektorowi MŚP

Przyśpieszająca w naszym kraju inflacja sprawiła, że polskie firmy, szczególnie te małe i średnie znalazły się w trudnej sytuacji. Wiele z nich nie może zrealizować projektów inwestycyjnych, tak aby zmieścić się we wcześniej ustalonym budżecie. Właśnie, dlatego Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. postanowiła zaoferować przedsiębiorcom nowy produkt. Pożyczka antyinflacyjna, bo o niej mowa, może zostać zaciągnięta przez przedsiębiorstwa z sektora MŚP na nawet 10 mln złotych na okres 10 lat.

Firmy z sektora MŚP są w trudnej sytuacji

Polskie firmy, szczególnie te małe i średnie zmagają się obecnie ze zrealizowaniem inwestycji. Wzrost cen spowodował, że trudno im tego dokonać we wcześniej ustalonym budżecie. Ponadto wiele polskich przedsiębiorstw zobowiązało się do wyprodukowania albo dostarczenia na rynek konkretnych produktów i usług po wcześniej określonej cenie. Jednakże przyspieszenie inflacji spowodowało, że nie są one w stanie zrealizować umów nie obniżając przy tym swojej rentowności.

Zobacz także: Gwarancja portfelowa EFG zostanie wdrożona przez ARP w Polsce

Pożyczka antyinflacyjna od ARP ma pomóc polskiemu sektorowi MŚP

Jak zaznaczają przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., to właśnie z myślą o tych firmach powstał nowy produkt- pożyczka antyinflacyjna. Spółka ta aktualnie udziela jej przedsiębiorstwom z sektora MŚP, które znalazły się w trudnej sytuacji ze względu na wzrost cen. Firmy mogą zaciągnąć pożyczkę o maksymalnej wartości 10 mln złotych na okres nawet 10 lat. Co warto zaznaczyć, analizowana oferta wykracza poza rynkowe standardy.

Antyinflacyjna pożyczka od ARP S.A. ma dwa warianty. Pierwszy wariant jest udzielany firmom na sfinalizowanie wcześniej rozpoczętych inwestycji. Z kolei drugi  wariant przedsiębiorcy mogą zaciągnąć, aby sfinansować aktualną działalność.

Zobacz także: Mazowiecka Dolina Wodorowa coraz bliżej. Podpisano list intencyjny

Jak zaznaczają przedstawiciele ARP S.A., aby zaciągnąć pożyczkę antyinflacyjną, nie trzeba spełniać wymogu odpowiedniego zabezpieczenia hipoteką czy zestawem rejestrowym. Wynika to z tego, iż jest ona objęta gwarancjami Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego. Jednakże nie oznacza to, że nie trzeba spełnić żadnych wymagań, aby móc ją zaciągnąć.

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z pożyczki antyinflacyjnej, muszą prowadzić działalność gospodarczą co najmniej od 30 miesięcy. Jest to wymóg Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego, który zaoferował ARP S.A. wsparcie gwarancyjne w tym produkcie. Przedsiębiorcy muszą także prowadzić pełną księgowość, pełną sprawozdawczość finansową, a także w miarę możliwości zagwarantować ARP S.A. obecną bądź perspektywiczną zdolność do obsługi wnioskowanego długu.

Chemar, dzięki ARP S.A., znowu zaczął się rozwijać

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker