GospodarkaPolska

Forum Wizja Rozwoju w Gdyni: Obronność jako odpowiedzialność za los ojczyzny

Podczas Forum Wizja Rozwoju eksperci zaprezentują, jak istotne jest tworzenie innowacyjnych systemów zabezpieczeń przed zagrożeniami.

Konflikt rosyjsko-ukraiński przewartościował dotychczasowy światowy ład. Podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni eksperci zaprezentują, jak istotne jest tworzenie innowacyjnych systemów zabezpieczeń przed współczesnymi zagrożeniami oraz podyskutują o przyszłości polskiej armii.

Podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni będzie można się zapoznać z nowinkami technologicznymi oraz opiniami ekspertów

– Forum Wizja Rozwoju to również przestrzeń, w której dostrzega się istotne znaczenie zagadnień związanych z bezpieczeństwem – wyjaśnia Andrzej Michalak, prezes Fundacji Wizja Rozwoju. – Podczas tegorocznych rozważań organizowane są m.in. panele zatytułowane „Skutki zbrodniczej agresji Rosji na polską gospodarkę”, „Wpływ wojny na Ukrainie na przemysł ciężki w Polsce” oraz „Czy polska gospodarka jest obecnie silna i odporna na zagrożenia zewnętrzne”. Szczególne zawirowania gospodarcze wynikły z wprowadzenia embarga na rosyjskie surowce. Polska musiała szybko i sprawnie zagwarantować sobie nowe źródła dostaw węgla, ropy czy gazu. Dzięki długofalowym procesom dywersyfikacji udało się ten egzamin zdać celująco.

Źródło: Forum Wizja Rozwoju

Zobacz także: Wystartowała rejestracja na VI edycję Forum Wizja Rozwoju

Podczas tych spotkań będzie można zapoznać się z nowinkami z sektora ochrony oraz opiniami ekonomistów na temat wpływu działań zbrojnych na gospodarkę. Silne państwo chroni gospodarkę, co przekłada się na lepszą koniunkturę i stabilne wzrosty w handlu. Podczas debat na Forum Wizja Rozwoju paneliści przybliżą uczestnikom konferencji te zależności i dokładnie omówią mechanizmy rządzące współczesną geopolityką. VI Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, w którym udział wezmą również przedstawiciele spółek z udziałem Skarbu Państwa, odbędzie się 19-20 czerwca 2023 r. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Źródło: Forum Wizja Rozwoju

Zobacz także: O energii atomowej na Forum Wizja Rozwoju

Partnerami medialnymi wydarzenia zostały portale Obserwator Gospodarczy oraz Obserwator Logistyczny

Patronat honorowy Wizja Rozwoju objął Premier RP Mateusz Morawiecki. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Partnerami Głównymi są: Totalizator Sportowy Sp. z o.o. oraz Operator Gazociągów Przemysłowych GAZ-SYSTEM S.A. Partnerem+ jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Partnerem jest KGHM Polska Miedź S.A. W partnerstwo merytoryczne nad Forum Wizja Rozwoju włączyły się: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Infrastruktury oraz Komitet ds. Pożytku Publicznego. Z kolei partnerami medialnymi wydarzenia zostały między innymi portale Obserwator Gospodarczy oraz Obserwator Logistyczny.

Zbliża się kolejna, VI edycja Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker