Polska

Parodia demokracji, czyli witamy w Polsce!

To co się wydarzyło w nocy w Sejmie to parodia demokracji. „Trzeba anulować, bo my przegramy, za dużo osób”. Takie słowa wygłosiła jedna z posłanek PiS do marszałek Sejmu Elżbiety Witek po głosowaniu nad wyborem nowego składu do KRS, gdy okazało się, że na sali jest za mało posłów PiS. Głosowanie ostatecznie powtórzono pod pretekstem niedziałającego systemu do głosowania. Na nic się zdały deklaracje pracownika sejmowej kancelarii mówiącego, że wszyscy zagłosowali. Dzięki anulowaniu głosowania nie trzeba było przedstawiać jego wyników.

Parodia demokracji, czyli witamy w Polsce!

Dopiero w powtórzonym głosowaniu posłowie PiS otrzymali odpowiednią liczbę głosów, by dostać nominację na członków nowej KRS.

Zobacz także: Democracy Report: Polska szybko się autokratyzuje

To, co się wydarzyło w nocy w Sejmie to parodia demokracji. Cofamy się w rozwoju jako Państwo. Kraj, który doświadczył systemu komunistycznego zamiast z czasem się od niego oddalać i iść w kierunku dojrzałej demokracji wraca do przeszłości. To jest sytuacja absurdalna i niedopuszczalna. Oczywiście, za miesiąc, dwa nikt o tym nie będzie pamiętał, a my będziemy zaliczać demokratyczny regres, bo rządzący będą wiedzieć, że mogą na coraz więcej sobie pozwalać.

Opozycja (jak to opozycja) uważa sytuację za niedopuszczalną i domaga się opublikowania wyników anulowanego głosowania. Złożony został również wniosek do prokuratury o popełnienie przestępstwa. Bardzo dobre działanie szkoda tylko, że Prokuratorem Generalnym jest Zbigniew Ziobro, czyli Minister Sprawiedliwości. Oznacza to po prostu tyle, że nikomu nie stanie się żadna krzywda, gdyż prokuratura jest po prostu upolityczniona. Ta sytuacja pokazuje też jak złym pomysłem było połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. I między bajki można włożyć to, że chodziło o skuteczniejsze ściganie przestępców.

Zobacz także: Biedronka będzie otwarta w niedzielę, dzięki umowie z Pocztą Polską

Sytuacja jest niedopuszczalna i należy ją w pełni krytykować

Sytuacja, która miała miejsce w nocy w Sejmie jest po prostu niedopuszczalna i należy ją w pełni skrytykować. Zrobiłbym to niezależnie od tego kto dopuściłby się takiego działania czy byłaby to PO, Lewica lub ktokolwiek inny. Martwi mnie jednak to, że społeczeństwo ma to w nosie i nie wyciągnie żadnych konsekwencji. 

Filip Lamański

Wielkomiejskie elity zaczęły odkrywać, czym jest demokracja

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker