Transport publiczny

Gigantyczny przetarg tramwajowy dla Warszawy rozstrzygnięty!

Gigantyczny przetrag rozpisany przez Tramwaje Warszawskie w końcu został rozstrzygnięty. Zwycięzca okazał sie koreański Hyundai.

Koreańczycy jako jedyni złożyli ofertę na 213 tramwajów niskopodłogowych, która mieści się w budżecie. Hyundai ma dostarczyć 85 tramwajów dwukierunkowych i 18 tramwajów jednokierunkowych o długości 30-33 m, a także 20 tramwajów jednokierunkowych o długości 20-24 m. W sumie są to 123 tramwaje, pozostałe 90 sztuk jest w formie opcji, z której Tramwaje Warszawskie skorzystają w przypadku posiadania odpowiednich środków.

Ostateczny termin składania ofert minął w grudniu, a do TW wpłynęło 5 ofert. Dwie z nich zawierały jednak informacje, o tym dlaczego oferta nie została złożona, a trzecia Stadlera okazała się nieważna ze względu na inne terminy dostawy niż te wymagane przez Tramwaje Warszawskie. W grze pozostał więc Hyundai i Pesa, przy czy okazało się, że cena zaoferowana przez bydgoskiego producenta nie mieści się w kosztorysie wynoszącym 2 mld 323 mln złotych.

Pierwszy tramwaj miałby zostać dostarczony w ciągu 22 msc od zawarcia umowy, a całość zamówienia wraz z opcją 2023 roku.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker