Transport publiczny

Autobus elektryczny PILEA trafia do pierwszych miejscowości!

Autobus elektryczny PILEA trafi do Gminy Platerów. Będzie on woził dzieci do szkoły. Z kolei w Koninie autobus będzie woził mieszkańców.

ARP E-Vehicles podpisała umowę z Gminą Platerów na dostawę elektrycznego autobusu szkolnego. Podpisy złożyli prezes ARP E-Vehicels Mariusz Wdowczyk i wójt gminy Platerów Jerzy Garucki.

Środki na zakup zeroemisyjnego autobusu pochodzą z programu „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”. Celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia paliw w transporcie drogowym.

Kilka dni później ARP S.A ogłosiła, że Pilea trafi do Miejskiego zakładu Komunikacji w Koninie. W tym przypadku pojazd był finansowany leasingiem, udzielonym przez ARP Leasing.

Zobacz także: Zeroemisyjna Pilea trafiła do Konina jako pierwszego miasta w Polsce

Autobus elektryczny PILEA jest w ponad 60% z polskich komponentów!

Jak wskazują informacje udzielone przez ARP E-Vehicles, Pilea wykonana jest w ponad 60% z polskich komponentów, a dzięki silnikowi elektrycznemu autobus jest cichy i ekologiczny. Autobus zabiera na pokład 48 osób, jest niskopodłogowy na całej długości i przystosowany do przewozu wózka inwalidzkiego. Oprócz tego zawiera wiele nowatorskich rozwiązań. Baterie zamiast na dachu zostały umieszczone pod podwoziem, co znacząco poprawia właściwości trakcyjne. Zainstalowanie baterii NMC pozwala na ładowanie stacjonarne i zasięg ponad 200 km.

Jak podawaliśmy w lipcu, producenci zaznaczali, że Pilea jest autobusem przeznaczonym do transportu w ruchu miejskim oraz podmiejskim, a także nadaje się do jazdy jako autobus szkolny.

Ostatnimi czasy autobus elektryczny był testowany między innymi w Ciechocinku, Gminie Giżycko, Warszawie, Augustowie, Białej Podlaskiej, Hajnówce, Rybniku, Czechowicach-Dziedzicach i Krakowie.

Zobacz także: Pilea – nowy polski autobus elektryczny

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker